Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Moravská zemská knihovna a projekt OldMapsOnline.org oznamují vydání nové verze open-source software IIPImage. Zdarma dostupný software IIPImage (GPL) je vhodný především pro on-line prezentaci digitalizovaných map, knih, novin, obrazů, fotografií a dalších dokumentů naskenovaných ve vysokém rozlišení. Nová verze umožňuje online publikování obrazů přímo ze souborů formátu JPEG2000 a podporuje oblíbené webové interaktivní prohlížečky založené na technologiích Zoomify a Seadragon. K dispozici jsou balíčky DEB (Ubuntu/Debian).
Tiskni
Sdílej:
DjVu a JPEG2000 jsou dva ruzne druhy formatu, kde kazdy je urceny k jinemu ucelu.Přesně toto jsem chtěl napsat. Je to jako srovnávat JPEG a PDF i když PDF může JPEG kompresi/formát interně využívat. K tomu co je lepší pro jaký účel už se ovšem nevyjadřuji. Co mi ovšem vadí víc je nepodpora obou formátů v prohlížečích. Nebýt toho, tak není potřeba nějaký Java nebo JavaScriptový mazanec.
Pokud jsem to dobře pochopil, tak inzerovaný program je pouze záležitost serveru. Klient totiž netahá celý obrázek, ale požádá server o výřez a ten mu jej pošle. Inzerovaný program navíc nabízí webového klienta (SWF nebo dynamické HTML).
Tedy nestačí prohlížeč, co umí JPEG2000, ale takž musí umět komunikovat se serverem.
Jak je to s patenty? Základní kompresní algoritmy prý „objevitelé“ uvolnili, ale co devátá část popisující IPIP? Není tady zakopán pes?
Mimochodem stále je potřeba licence na Kakadu, aby IIPImage uměl pracovat s JPEG2000?