Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Richard Hughes oznámil na svém blogu vydání verze 0.1.0 knihovny Jcat pro práci s .jcat soubory. Soubory .jcat budou používány při aktualizaci firmwarů zařízení na počítačích s Linuxem v LVFS (Linux Vendor Firmware Service). Formát .jcat souborů (JSON Catalog) s digitálními podpisy popsal Richard Hughes na svém blogu v únoru.
Tiskni
Sdílej:
To je opravdu nutné ten JSON cpát všude? I tam, kde se běžně1 používá ASN.1/DER formát?
[1] většina věcí kolem šifrování a podepisování
Pointa byla v tom, že když někdo pracuje s podpisy nebo šifrováním, tak typicky musí umět právě to ASN.1/BER. Proto by bylo přirozené použít tento formát a ne do toho zatahovat nějaký další (JSON).
On sice BER je binární formát, ale je standardizovaný a existuje pro něj spousta nástrojů – ty soubory si prohlídneš např. pomocí příkazu dumpasn1
nebo ve Wiresharku. Taky se tam používá systém globálně unikátních identifikátorů OID.
Můžu to zkusit, ale obávám se, že to nebude chtít předělávat. Píši to sem spíš pro ostatní, kdyby byli někdy v roli, že budou navrhovat podobný formát.