Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Společnost Red Hat oznámila, že GPL Cooperation Commitment podepsalo dalších 16 společností. Již více než 40 společností tedy souhlasí s vymáháním dodržování licencí GPLv2 a LGPLv2.1 a v2 dle ustanovení z GPLv3.
Tiskni
Sdílej:
LGPL samotná je ale o dost starší - viz třeba LGPL verze 2.0 z roku 1991. A všimněte si také toho, že původně to první "L" znamenalo "Library". Přejmenování na "Lesser" přišlo až právě ve zmíněném roce 1999 s verzí 2.1 právě proto, aby se zdůraznila její "méněcennost".
Ale souhlasil bych s tím, že ve skutečnosti nešlo o nějakou změnu směřování nebo filosofie, spíš jakési přitvrzení nebo zvýšení agresivity.
jako když se svezete autem po silnici, tak prostě budete jinde a nemusí se vám líbit kam vás GNU auto dovezlo respektive kam vám ještě dál poveze
Z toho důvodu také mnozí odmítají poskytnout ten bianco šek skrytý za "or any later version".
Pro toto všechno jsem nebyl nadšen z nápadu který by mohl vést ještě k dalšímu dělení podle toho zda někdo podepsal nebo nepodepsal.
Pokud v tom seznamu vidím jména jako Adobe, VMware nebo NVidia, nic podobného bych od toho neočekával. Spíš naopak, odhadoval bych, že je to reakce na aféru s Patrickem McHardym (a možná další podobné) a snahu ujistit další velké firmy, že tohle byl exces zúčastnění k podobným účelům (vymáhání a vydírání peněz místo snahy dosáhnout dodržování podmínek) GPL zneužívat nebudou. To se ostatně píše i v odstavci What is the GPL Cooperation Commitment tady.