Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Michal Špaček v úvodu svého článku K čemu je soubor security.txt: Přidejte si na web soubor security.txt a umístěte do něj správné kontaktní údaje, ať lidé, kteří chtějí nahlásit bezpečnostní chyby, nemusí dlouze studovat kam report poslat.
Tiskni
Sdílej:
ale nepřijde mi to jako velkej zásah do soukromíMně taky ne, mnohem větší WTF mi přijdou ty současné palubní systémy které jsou všude kromě těch úplně nejlevnějších aut.
Ovšem, proslýchá se, že by EU chtěla sledovat spotřebu aut v reálném čase. Tam už asi hovor na 112 stačit nebude, dá se předpokládat datový přenos a to mě dost děsí.Nechápu, pokud už chtějí něco takového dělat na unijní úrovni, mnohem účinnější by bylo řešit vymllácené DPF a podvádějící dieselgate.
mnohem účinnější by bylo řešit vymllácené DPF a podvádějící dieselgate.To by znamenalo šlápnout na prsty VW a to si nikdo nedovolí.
Kontaktné informácie boli vždy vo výstupe z whois.Mas pravdu "boli". Skus si dat whois na nejaku slovensku domenu ... co pozeram, tak v Cechach je to iste ... vramci ochrany dat uz tam kontaktne emaile niesu ...
Jsem zvědav, jak se na tomhle projeví GDPR
$ host seznam.cz seznam.cz has address 77.75.77.53 $ whois 77.75.77.53 ... ... abuse-mailbox: abuse@seznam.cz ... ...