Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Jednoduše - je to vaše svobodná vůle takový obsah konzumovatNo jistě, ale to je díky politickému systému - demokracii. Jenže v katolickém katechismu je napsáno něco jiného, že... A jestliže by se oni postavili za síťovou neutralitu, znamenalo by to, že by tolerovali existenci něčeho, co v katechismu netolerují. Možné to je, ale ze zkušenosti mi to přijde nepravděpodobné.
pokud budeme uvažovat pravdivost křesťanské nauky, pak tím škodíte své duši, ale opět je to vaše svobodné rozhodnutíMaximálně tak katolické nauky (a asi i nějaké další), z obecně křesťanské nauky bych netvrdil že to plyne. Ale nerad bych se tu hádal o teologii...
As the Internet continues to grow in its influence and prominence in Americans’ lives, we support legislation and federal regulations that ensure equal access to the Internet for all, including religious and non-profit agencies, as well as those in more sparsely populated or economically distressed areas. True net neutrality is necessary for people to flourish in a democratic society.
A je teda někde nějaké /jakékoli/ vyjádření ohledně "nežádoucích" webů?Z pohladu sietovej neutrality neviem o tom. Samozrejme su vyjadrenia, ktore su v kontexte moralneho imperativu, ale nie v kontexte napr. blokovania pristupu. Osobitnou kapitolou su politicke vyjadrenia roznych politikov v USA a v EU, ale to neratam - to nie su vyjadrenia Cirkvi.
Protože podle toho by se poznalo, jak moc skutečně teda za tou neutralitou stojej...
No kdyby to tak bylo i u nás, tak už k dokonalému světu stačí dosadit koalici katolíků a komunistů, první nám zajistí síťovou neutralitu a druzí podporu opensource ve státní správě a školství.Je možné, že by se tak stalo. Tyhle dvě věci ale nejsou jediné, co potřebujeme. Je blbost volit jenom podle nich.
Tiskni
Sdílej: