Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Na dot.kde.org se představují jednotlivé projekty KDE v letošním Google Summer of Code. Z celkem 38 projektů jich 37 skončilo úspěchem, většina z nich je už začleněna do hlavního stromu a bude součástí lednového vydání KDE 4.4.
Tiskni
Sdílej:
Keby radsej vsetci ti ludia opravovali bugy namiesto vymyslania debilin.Kdyby radši všichni lidi opravovali bugy namísto věčného stěžování si na ně.
A cetl jsi ten seznam? Mne slusna cast tech projektu prijde dost sikovna a dulezita, ne jako "vymyslena debilina."
co tady drzkujes? Ja KDE pouzivam od verze 4.3 Beta a je to skvele prostredi.
Zapoj se a opravuj bugy, misto drzkovani. Nikdo Ti to nenuti. Vsichni to delaji pro vsechny. Tak nenadavej a bez je opravit! nebo na to sezen lidi!
Ne každej je programátor a vcelku s ním souhlasím. Některé věci jsou poměrně zbytečné a bylo by asi lepší, kdyby se úsilí věnovalo opravě chyb.
Jenze moznosti jsou bud "dostat od googlu penize, aby se implementovala nova featura", nebo "nedostat od googlu nic."
Navic tam je treba i projekt na unittesty do Amaroku, takze zas tak tragicke to taky neni.
Vam na zakladni skole nepovedeli, ze po interpunkci se dela mezera ?? Proboha kdo to ma cist ...