Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Asahi Lina se pochlubila, že KDE běží už i na Apple M2. S GPU akcelerací a současně s Xonotic, glmark2 a eglgears.
Tiskni
Sdílej:
Vím, že Air je pasivně chlazený, ale zase Air není plnohodnotná náhrada za notebook, tím je až čistokrevný MacBook / MacBook Pro.S 16 (nebo 24) GB RAM a dostatecne velkym diskem je to urcite plnohodnotny pracovni stroj pro hodne velkou cast uzivatelu. Vykon M1 je hodne vysoky a buildy probihaji velice rychle. Mimochodem, nic jako MacBook se nevyrabi a neprodava uz X let a i tehdy to byla spis kalkulacka (mensi nez Air, s jednim USB-C portem a extremne slabym procesorem). Podle me si pletes prave Air a MacBook.
nedokazem si predstavit kod, ktoremu by pri kompilacii nestacilo 16GB pre viac threadovLibreOffice, Firefox/Chromium...
na rychlost kompilacie ma viac vplyv rychlost disku, a procesora..Cely build tree je pochopitelne v tmpfs, kdy by to proboha tahal z pomalych ulozist... Coz ti dal navysuje potrebnou kapacitu RAM. Navic nechces mit na pocitaci jen a pouze build, ale paralelne behem cekani delat neco uzitecneho, treba psat dokumentaci.
a naco Linux ked mas vyborne odladeny Unix?treba kvuli UI/UX ktere ma macOS ve vzoru "vime co je pro tebe nejlepsi a nemuzes to zmenit"
Tak aktualizuj na MacOS a budeš překvapento ti nevyslo... MacOS je predchudce OSX, asi si myslel macOSOS X už má něco za sebou, no.