Po 17 alfa verzích a 17 beta verzích byla vydána první Release Candidate verze nové major verze 4.0 multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Vznikl Fedora Asahi SIG se zaměřením na počítače Apple. Eric Curtin jej představil na konferenci FOSDEM.
Byla vydána nová verze 1.48 webového prohlížeče Brave (Wikipedie, GitHub). Postavena je na Chromiu 110. V platnost vstoupily změny v Odměnách Brave. Končí virtuální BAT (vBAT). Pro vydělávání na tokenech BAT je nutné propojit úschovný účet s profilem odměn aneb vytvořit si účet na Uphold.
Endless OS byl vydán ve verzi 5.0.0. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání.
Google Chrome 110 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 110.0.5481.77 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Opraveno bylo 15 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Bylo rozhodnuto, že nejnovější Linux 6.1 je jádrem s prodlouženou upstream podporou (LTS). Ta je plánována do prosince 2026. LTS jader je aktuálně šest: 4.14, 4.19, 5.4, 5.10, 5.15 a 6.1.
Byla vydána nová major verze 4.0.0 multiplatformního BitTorrent klienta Transmission (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.
Do 13. února běží na Steamu přehlídka nadcházejících her Festival Steam Next | únor 2023 doplněná demoverzemi, přenosy a dalšími aktivitami. Demoverze lze hrát zdarma.
Byl vydán xorg-server 21.1.7. Mimo jiné je řešena zranitelnost CVE-2023-0494 zneužitelná k lokální eskalaci práv (pokud X server běží pod právy roota).
Fedora 38 nabídne celý Flathub. Od Fedory 35 platí, že pokud si v edici Workstation při úvodním nastavení povolíte zdroje třetích stran, nastaví se vám mezi těmito zdroji také Flathub. Ten k dnešnímu dni nabízí zhruba 2000 aplikací ve formátu Flatpak, mezi nimiž naleznete i ty proprietární, které ve Fedoře nejsou k dispozici. Doteď se ale Flathub nastavoval pouze ve filtrované podobě. Dokud si uživatel sám Flathub nepřidal, měl z tohoto
… více »Společnost System76 prodávající počítače s předinstalovaným Pop!_OS nebo Ubuntu před rokem představila svou open source klávesnici Launch za 285 dolarů. Včera představila odlehčenou variantu Launch Lite za 199 dolarů.
Tiskni
Sdílej:
každopádně, bez numpadu je to klávesnice pro absolventa humanitních studií, ne pro vědce či technikaMísto vědce nebo technika jsi měl napsat spíš účetního. Doba kdy vědci zapisovali někam nějaká čísla je už opravdu pryč.
Souhlas, průměrný inženýr na téhle klávesnici čísla ani nenajdekaždopádně, bez numpadu je to klávesnice pro absolventa humanitních studií, ne pro vědce či technikaMísto vědce nebo technika jsi měl napsat spíš účetního. Doba kdy vědci zapisovali někam nějaká čísla je už opravdu pryč.
Chápal bych, kdyby ses byl býval chlubil, že na klávesnici s takovými spínači píšeš a že jsou lepší. Budiž.
Ale když jsi pouze kdysi rozebíral (proč vůbec?) klávesnici s nimi – no a co?
Já zrovna skutečně píšu na Topre Realforce, tj. klávesnici s kapacitními snímači, které jsou také v mnoha ohledech lepší než spínače založené na mechanickém kontaktu, ale na druhé straně je obvod dražší a klávesnice méně modulární, potažmo je podstatně složitější vyrobit maloseriově jinou.
nooo, rad by som keby tam boli normalne rozmiestnene sipky, ale oni su kdesi nad numerickou v jednej rovine!
Tak zrovna to mě úplně netrápí, resp. jde to řešit i jinak. Pro ilustraci třeba numerický blok s deaktivovaným Num lockem funguje jako navigační blok (přinejmenším v tradici IBM PC); taky známe Vim atd.
a hej, dokaze tvoja kapacitna klavesnica zozrat lubovolne kombinacie stlacenych klaves?
Dosáhnout NKRO je konstrukčně snadné, stačí řadič s dostatkem pinů a jebnout ke každé klávese diodu. USB si s tím taky poradí, rozhodně od specifikace High-Speed (kvůli Low-Speed a starým biosům to bývalo zkrouhnuté na 6KRO).
Jasně, jebat diody do kusu membrány není úplně ono, tam to chce různé fígle, potažmo Microsoft má nějaký patent na to, že se obvod chová jako – digitizér vícedotykového displeje?
Ale u kapacitních spínačů – nebo těch Hallových sond – tenhle problém obecně není, totiž ani diody nejsou nutné.
Apropos moderní klávesnice s Hallovými sondami se také dělají, třeba Wooting HE.