Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Berkeley Humanoid Lite (Onshape, GitHub) je open source humanoidní robot. V amerických cenách jej lze sestavit do 5000 dolarů.
Jakub Jelínek oznámil vydání verze 15.1 (15.1.0) kolekce kompilátorů pro různé programovací jazyky GCC (GNU Compiler Collection). Jedná se o první stabilní verzi řady 15. Přehled změn, nových vlastností a oprav a aktualizovaná dokumentace na stránkách projektu. Některé zdrojové kódy, které bylo možné přeložit s předchozími verzemi GCC, bude nutné upravit.
Byly vyhlášeny výsledky letošní volby vedoucího projektu Debian (DPL, Wikipedie). Staronovým vedoucím zůstává Andreas Tille.
Jason Citron končí jako CEO Discordu. Od pondělí 28. dubna nastupuje nový CEO Humam Sakhnini, bývalý CSO Activision Blizzard.
Článek na Libre Arts představuje baskytarový multiefekt Anagram od společnosti Darkglass Electronics. S Linuxem uvnitř (licence, GitHub).
Městský soud v Praze vyhlásil rozsudek, který vyhověl žalobě novináře Jana Cibulky, který s podporou spolku IuRe (Iuridicum Remedium) požadoval omluvu od státu za to, že česká legislativa nařizuje operátorům uchovávat metadata o elektronické komunikaci. To je přitom v rozporu s právem. Stát se musí novináři omluvit a zaplatit náklady řízení. Především je ale součástí přelomové rozhodnutí o nelegálnosti shromažďování dat a o
… více »Americké technologické firmy Apple a Meta Platforms porušily pravidla na ochranu unijního trhu, uvedla včera Evropská komise (EK). Firmám proto vyměřila pokutu – Applu 500 milionů eur (12,5 miliardy Kč) a Metě 200 milionů eur (pět miliard Kč). Komise to oznámila v tiskové zprávě. Jde o první pokuty, které souvisejí s unijním nařízením o digitálních trzích (DMA). „Evropská komise zjistila, že Apple porušil povinnost vyplývající z nařízení
… více »Lukáš Růžička v článku Kuchařka naší Růži aneb vaříme rychlou polévku z Beameru na MojeFedora.cz ukazuje "jak si rychle vytvořit prezentaci v LaTeXu, aniž bychom se přitom pouštěli do jeho bezedných hlubin".
Tiskni
Sdílej:
Tedy za předpokladu, že ani v jednom nedělám poprvé.
Aha, no…
V PowerPointu a Impressu se totiž jednotlivé slajdy pořád rozlejzají, posouvají a vůbec to dělá blbosti, které je nutné neustále rovnat.
Pokud chceš precizní sazbu nebo nějaké složitosti, tak samozřejmě, to je i ten TeX mnohem předvídatelnější.
Ale když jde o to naflákat nějaký jednoduchý obsah na slajdy, zdaleka nejjednodušší je buď použít právě nějakou tu WYSIWYG aplikaci, nebo to udělat v nějaké minimalistické syntaxi a do LaTeXu (nebo něčeho jiného, třeba HTML5) provést pouze export. Výše je zmíněný org-mode, popř. já používám pandoc, když můžu.
Např. ukázka kódu nebo algoritmus v pseudokódu, na to se můžu v LaTeXu vysmolit. I blbý \verbatim
se chová výrazně míň předvídatelně než <pre>
v HaTlaMatLa. Zatímco v Impressu to nasekám natvrdo stylem psací stroj (resp. bez stylů) nebo v tom Markdownu apod. mě od detailů nebo escapování spec. znaků odstíní export a šablona.