Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
V aktuálním blogpostu Laboratoře CZ.NIC včera, dnes a zítra rekapituluje správce české národní domény historii a projekty svého výzkumného a vývojového centra. Zároveň se ale věnuje i své nejbližší budoucnosti, kterou představují dva nové počiny zaměřené na internetovou bezpečnost a interaktivní vzdělávání. Pro tyto a další aktivity hledají Laboratoře CZ.NIC nové kolegy. Bedřich Košata k tomu v dnešním článku dodává: „Pokud byste tedy měli zájem podílet se na vývoji inovativních projektů v renomované společnosti, jejichž výstupem je v naprosté většině případů otevřený software, dejte nám vědět. Seznam otevřených pozic a kontakt na nás najdete na našich stránkách v sekci kariéra.“
Tiskni
Sdílej:
O hladovych detech v Somalsku ani nemluve.Předpokládám, že to bylo myšleno jako fór. Pokud ne, tak je upřímně pomalu lepší, když se to rozkrade tady, než když se to rozkrade tam (tady z toho aspoň část půjde zaměstnancům nějaké české nebo aspoň evropské firmy, tam to půjde na kalašnikovy). A i když se to tam nerozkrade, jakej má přínos držet při životě černoušky, co budou zase akorát plodit další hladový černoušky, co nikdy pracovat nebudou a budou jen natahovat ruce (a naše slavná EU prosbu opět, jako vždy, vyslyší)? Abych nebyl za uplnýho nelidu, samozřejmě, že mě neni uplně příjemná představa, že někde někdo chcípá hlady a věřim tomu, že je spousta lidí, co by ráda dobrovolně pomohla ze svýho. Ale tím, že jim tam budeme sypat prachy, tomu nijak dlouhodobě nepomůžeme, naopak, čím víc si na tu pomoc zvyknou, tím hůř především pro ně, no a samozřejmě i pro nás. Dej člověku rybu a nasytíš ho na den. Nauč ho chytat ryby a nasytíš ho na celej život...