Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Sdružení CZ.NIC rozšiřuje kapacity svého výzkumného centra o novou pobočku, kterou otevírá v Brně. Stejně jako v pražské centrále i zde se budou pracovníci Laboratoří věnovat především projektům týkající se bezpečnosti a stability Internetu a rozvoje internetové infrastruktury.
„Kromě dobré dopravní dostupnosti a vynikající internetové infrastruktury jsme se pro Brno rozhodli také díky dlouhodobé a úspěšné spolupráci s technickými fakultami brněnských vysokých škol. Zaměstnanci CZ.NIC jsou externími konzultanty několika bakalářských prací místních studentů, kteří se zároveň s velmi dobrými výsledky zúčastnili i naší soutěže pro mladé programátory VIP - Vyvíjej, Inovuj, Programuj,“ říká k otevření nové pobočky Ondřej Surý, vedoucí projektu Laboratoře CZ.NIC. Aktivity Laboratoří CZ.NIC se opírají i o mezinárodní spolupráci, například s organizacemi IETF (Internet Engineering Task Force), RIPE (Réseaux IP Européens) či DNS OARC (DNS Operations, Analysis, and Research Center). Hlavním účelem spolupráce je testování nových nástrojů určených pro rozvoj internetu v odlišných prostředích různých registrů národních domén.
Tiskni
Sdílej: