Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Byla vydána verze 9.0.0 minimalistické linuxové distribuce (JeOS, Just enough Operating System) pro Kodi (dříve XBMC) a multimediálního centra LibreELEC (Libre Embedded Linux Entertainment Center). Jedná se o fork linuxové distribuce OpenELEC (Open Embedded Linux Entertainment Center). LibreELEC 9.0.0 přichází s Kodi 18.0 Leia.
Tiskni
Sdílej:
Amlogic Video Engine 10 Decoders VP9 P2 1080P30 H.265 MP10@L4.1 1080P60 H.264 HP@L4.2 1080P30 JPEG / MJPEGBohužel ta deska ještě není běžně v prodeji a až bude v prodeji, tak určitě nějakou dobu potrvá, než se pro to vydají image některých ARMových distribucí. https://www.kickstarter.com/projects/librecomputer/la-frite-open-source-fries/posts/2357367 Ono třeba i to LePotato se dá koupit za cca 40 dolarů, jenže k tomu ti česká pošta narazí DPH (+20% + mainpulační poplatek cca 90 kč), dalších cca 10 dolarů dáš za poštovné, takže skončíš na 2000 kč. Ale zas je dobré, že stačí opravdu koupit jen tu desku a všechno ostatní je RPi kompatibilní (od krabiček, přes USB napájení, atp.). https://libre.computer/products/boards/aml-s905x-cc/ Bohužel, doporučit na základě osobní zkušenosti ale nemůžu, žádné z těch SBC jsem v ruce neměl. Pokud nechceš SBC, ale chceš TV box, kam by se dal CoreElec (nebo jiné distro) nahrát, tak mrkni na geekbuying, mají tam i sklady v EU a vyhneš se tak placení daní a mají většinou shipping za pár korun. Například: https://www.geekbuying.com/item/TANIX-TX3-MINI-KODI-17-3-S905W-2gb-16GB-4K-TV-Box-399850.html Pro tento TV box je k dispozici oficiální CoreElec: https://discourse.coreelec.org/t/which-dtb-do-i-use/389 CoreElec se nakopíruje na SD kartu, zkopíruje se "device tree" a pak se se zasunutou kartou to zařízení restartuje a automaticky naběhne CoreElec. Přes speciální skript se dá CoreElec nahrát i přímo do vnitřní eMMC paměti toho daného zařízení (toto je trošku riskantní). Pokud se má cena tlačit dolů, tak už to nebude hned plug/play ale chce to trošku práce, nicméně pro 1080p by tohle zařízení mělo BEZ problemů zcela stačit.