Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Vkládat komentáře do zdrojových kódů programů psaných v programovacím jazyce C lze několika způsoby. Překladači jazyka C je jedno, který ze způsobů je použit. Kolega nebo kolegyně v týmu může mít ale s některými způsoby zápisu komentářů problém. Jaké způsoby zápisu komentářů [reddit] ve zdrojových kódech Linuxu doporučuje Linus Torvalds?
Tiskni
Sdílej:
I really don't understand why the networking people think that their particularly ugly styles are fine. They are the most visually unbalanced version of _all_ the common comment styles, and have no actual advantages.
To je zrovna dost očividné z některých jiných specifik síťového stacku. Zatímco Linus ujíždí na vizuální vyváženosti a estetice, David Miller na ušetřených řádcích.
#if 0
obarvuje jako komentář.
M-x hide-ifdef-mode
#if 0 ... #endif
není komentář, ale podmíněný blok pro překladač. Proto ho Eclipse (a každé slušné IDE) taky zvýrazňuje, ovšem pochopitelně jinak než komentář.
#if 0
může být cokoliv kromě procesorových direktiv a kompilátor to ignoruje.
#if 0
se samozřejmě nemá nikdo dostat do commitovaného kódu. Řeší se tím, jak při ladění zakomentovat část kódu tak, aby jakékoliv zapomenuté zakomentování neprošlo přes checkpatch.
Dufam, ze nepovolia C++ // komentare. Pouzivam ich pri testovani a vyvoji na oznacenie nedokoncenych veci. Checkpatch mi ich potom pripomenie pri vytvarani finalnej verzie patchu.Na tohle používám
// FIXME
, // TMP
et al., což se grepuje bez problému...
//@no-format tohle v zadnem pripade neformatuj. //@end-no-format