Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Vkládat komentáře do zdrojových kódů programů psaných v programovacím jazyce C lze několika způsoby. Překladači jazyka C je jedno, který ze způsobů je použit. Kolega nebo kolegyně v týmu může mít ale s některými způsoby zápisu komentářů problém. Jaké způsoby zápisu komentářů [reddit] ve zdrojových kódech Linuxu doporučuje Linus Torvalds?
Tiskni
Sdílej:
I really don't understand why the networking people think that their particularly ugly styles are fine. They are the most visually unbalanced version of _all_ the common comment styles, and have no actual advantages.
To je zrovna dost očividné z některých jiných specifik síťového stacku. Zatímco Linus ujíždí na vizuální vyváženosti a estetice, David Miller na ušetřených řádcích.
#if 0
obarvuje jako komentář.
M-x hide-ifdef-mode
#if 0 ... #endif
není komentář, ale podmíněný blok pro překladač. Proto ho Eclipse (a každé slušné IDE) taky zvýrazňuje, ovšem pochopitelně jinak než komentář.
#if 0
může být cokoliv kromě procesorových direktiv a kompilátor to ignoruje.
#if 0
se samozřejmě nemá nikdo dostat do commitovaného kódu. Řeší se tím, jak při ladění zakomentovat část kódu tak, aby jakékoliv zapomenuté zakomentování neprošlo přes checkpatch.
Dufam, ze nepovolia C++ // komentare. Pouzivam ich pri testovani a vyvoji na oznacenie nedokoncenych veci. Checkpatch mi ich potom pripomenie pri vytvarani finalnej verzie patchu.Na tohle používám
// FIXME
, // TMP
et al., což se grepuje bez problému...
//@no-format tohle v zadnem pripade neformatuj. //@end-no-format