Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 5.5 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 5.6 (LKML). Přehled nových vlastností a vylepšení na stránkách LWN.net (1, 2) a Linux Kernel Newbies. Zdůraznit lze začlenění WireGuardu. Kódové jméno Linuxu 5.6 zůstává Kleptomaniac Octopus.
Tiskni
Sdílej:
iwlwifi/iwlmvm
, pravděpodobně budete potřebovat tenhle patch (commit be8c827f50a0 - zatím jen v net tree).
Ano, samostatný repozitář s těmi configy určitě dává větší smysl.
Na druhou stranu, díky tomu, jak git funguje, přidání dalšího mírně upraveného kernelového stromu někam, kde už nějaký je, moc zdrojů nespotřebuje. A na githubu i gitlabu jich bude spousta.
git clone
" (jen já ji mám na třech svých počítačích). Když ta data unese disk mého notebooku, storage githubu je to zvládne taky. A aspoň se tím trochu rozloží zátěž a git.kernel.org zůstane volnější pro ty, kdo potřebují pracovat se stromy, které udržovaný mirror nemají.