Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Už je to téměř rok, co začal Dell nabízet počítače s Ubuntu, a výsledek je ten, že Dell bude svou nabídku dále rozšiřovat. Nechtějí uveřejnit podrobnosti o prodaných kusech, ale říkají, že těmito kroky pokračující úspěch projektu dokazují. Více na LinuxWorldu.
Tiskni
Sdílej:
Docela zazrak vzhledem k tomu ze pocitace s Linuxem jsou dlouhodobe drazsi nez s WindowsHeh, co je tohle za FUD?
poridit notebook s Windows a nainstalovat si na nej LinuxA cenu svojí práce do toho počítáte taky?
chci out-of-box řešení, což notebook s Windows neníJo, to beru, ale 200 USD rozdil za out-of-box je trochu moc.
chci mít záruku, že vše bude fungovat, což už všech modelů od Dellu pod Linuxem rozhodně neplatíBavíme se o identických modelech.
raději zaplatím víc za něco co používám Dellu a Canonicalu než Microsoftu za něco, co nepoužívámTo je blbost, na tehle urovni se resi vsechno pausalnimi smlouvami. Neverim ze by Microsoft, nebo Canonical mel nejake penize za kazdy prodany kus. IMHO ma Dell pouze nejakou korporatni podporu od Canonicalu.
Jo, to beru, ale 200 USD rozdil za out-of-box je trochu moc.A můžete mi říct, kde jste vzal těch 200 USD? Já jsem si teď na dell.com sestavil dvě téměř identické sestavy Inspironu 1420 s Windows a s Linuxem a linuxová stojí 624 a windowsácká 649.