Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Volla byl měl být linuxový telefon. První kampaň na Kickstarteru byla zrušena. Druhá byla úspěšná. Aktuálně lze telefon předobjednat na Indiegogo s Volla OS nebo Ubuntu Touch. Dodán by měl být listopadu. Cena je 359 eur.
Tiskni
Sdílej:
$ git remote get-url origin
https://github.com/gemian/gemini-linux-kernel-3.18.git
$ head -n3 Makefile
VERSION = 3
PATCHLEVEL = 18
SUBLEVEL = 41
$ git diff --shortstat v3.18.41..origin/master
8362 files changed, 3479600 insertions(+), 14413 deletions(-)
warning: inexact rename detection was skipped due to too many files.
warning: you may want to set your diff.renameLimit variable to at least 7093 and retry the command.
Mimochodem, bootloader je nejspis LK, coz je taky dalsi veledilo, kvalitativne bojuje o prvenstvi s vyse uvedenym vendorkernelem.
Vydali se tou cestou poté, co to dlouhou dobu prodávali s operačními systémy, který napsal někdo jiný. Pochybuji, že autorům těch OS zaplatili férová procenta ze zisku.Stačí si o tom něco přečíst
Doporučují tam i Sailfish OS, což je firmware, který napsala společnost Jolla pro svůj smartphone.Ano a stavěla na open-source projektech, z části je to uzavřený systém (nejméně UI a emulátor Androidu). Ale tak proč by ho nedoporučili, pokud bude fungovat. Oni prodávají HW.
A tedy zrovna Purism dělá přesně to, před čím jsem tady varoval. Takže neodkazuješ na toho hodného, ale na parazita.Vzhledem k tomu, že sleduji jak PR práci Purismu, tak kód na kterém pracují (jádro pro telefon, PureOS packaging i úpravy a jejich práci na libhandy a ostatních komponentách), tak bych dal hlavu špalek, že bez jejich práce, kterou přispěli (ano, opravdu nenapsali sami GNOME), by GTK aplikace a GNOME na mobilních zařízeních nebyli životaschopné. P.S. rozběhal práci vývojářů milionu vývojářů Linuxu, vývojářů GNOME, doplněnou o práci Purismu na svém tabletu, který Purism ani neprodává... Jsem parazit? A jsem parazit i když přispívám zpět projektům kódem, hlášením chyb a další aktivitou?
[...] který napsal někdo jiný. Pochybuji, že autorům těch OS zaplatili férová procenta ze zisku.tak nevim, jestli jen ses mimon bez dostatku informaci a schopnosti je ziskat, nebo cistej tro(t)l...
Doporučují tam i Sailfish OS, což je firmware, který napsala společnost Jolla pro svůj smartphone.[...]