V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Včera začala třídenní online vývojářská konference Microsoft Build 2021. Dění lze sledovat na oficiálním blogu Microsoftu, na blogu vývojářů nebo na Twitteru. Pod hlavičkou Linux Foundation byla představena nezisková organizace Green Software Foundation, jejíž cílem je podpora vývoje "zeleného softwaru" (YouTube). Windows Terminal bude umět Quake mód, …
Tiskni
Sdílej:
Diskuse byla administrátory uzamčena
The Green Software Foundation is a non-profit with the mission to create a trusted ecosystem of people, standards, tooling and best practices for building green software. The Green Software Foundation was born out of a mutual desire and need to collaborate across the software industry.Až ve třetí větě je něco o potenciálních členech:
Organizations with a shared commitment to sustainability and an interest in green software development principles are encouraged to join the Foundation to help grow the field of green software engineering, contribute to standards for the industry, and work together to reduce the carbon emissions of software.Přitom „green tech“ se zaměřuje na infrastrukturu, výrobní řetězce, sledování životních cyklů produktů. Přirozeně se přitom používá software a pochopitelně je nějaká standardizace na místě. A teď je otázka, jestli v Microsoftu mysleli zrovna tohle a pokud ano – opravdu toužíme po tom, aby Microsoft něco, cokoliv standardizoval?
když si v terminálu jakoby přepneš font na zelenou barvu :D ;D