Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Včera Microsoft oznámil, že pracuje na Microsoft SQL Serveru pro Linux (zprávička). Dnes na blogu věnovaném Visual Studiu oznámil, že se stal členem organizace Eclipse Foundation. Nejznámějším projektem Eclipse Foundation je vývojového prostředí Eclipse.
Tiskni
Sdílej:
MS SQL server pro linux asi reálně nic neovlivní, ale z členství v Eclipse Foundation mám docela obavu.
Pointa je v tom, ze vyjadrovat sa k niecomu sa mozes, ale nemozes sa cudovat ked na niekoho dalsieho budes posobit ako hlupakTo je ovšem tvoje riziko.
specialne ked formulujes svoje nazory takym sposobom ako bolo vyssieCo konkrétně máš namysli.
Co by si napr povedal keby niekto "nic neviem ale vyjadrujem sa k vsetkemu" zacal rozoberat, ze v RedHat robia totalny dementiJsem vývojář, ne markeťák, mám to i v patičce. Pokud dotyčný nenadává adresně na lidi, které znám, not my business. Navíc na Red Hat někdo nadává každou chvíli.
ked nemoze nastavit siet na 23.75.345.200Not my business, pokud se mě dotyčný neptá na radu, reaguju jen když na to mám náladu.
Podla tej spravy by som tipoval, ze MS iba napise zopar pluginov pre Eclipse (takze ziadny vyvoj core) ktore umoznia lepsiu integraciu s Azure pre napr Java vyvojarov.Tipoval. A deset dalších lidí může tipovat deset dalších věcí.
Plus kludne sa moze zucastnovat inych projektov ked napr. Eclipse dost tlaci teraz na IOT.A hlavně ty cloudy a ten docker. :D
Nejznámějším projektem Eclipse Foundation je vývojového prostředí Eclipse.:)