NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Včera Microsoft oznámil, že pracuje na Microsoft SQL Serveru pro Linux (zprávička). Dnes na blogu věnovaném Visual Studiu oznámil, že se stal členem organizace Eclipse Foundation. Nejznámějším projektem Eclipse Foundation je vývojového prostředí Eclipse.
Tiskni
Sdílej:
MS SQL server pro linux asi reálně nic neovlivní, ale z členství v Eclipse Foundation mám docela obavu.
Pointa je v tom, ze vyjadrovat sa k niecomu sa mozes, ale nemozes sa cudovat ked na niekoho dalsieho budes posobit ako hlupakTo je ovšem tvoje riziko.
specialne ked formulujes svoje nazory takym sposobom ako bolo vyssieCo konkrétně máš namysli.
Co by si napr povedal keby niekto "nic neviem ale vyjadrujem sa k vsetkemu" zacal rozoberat, ze v RedHat robia totalny dementiJsem vývojář, ne markeťák, mám to i v patičce. Pokud dotyčný nenadává adresně na lidi, které znám, not my business. Navíc na Red Hat někdo nadává každou chvíli.
ked nemoze nastavit siet na 23.75.345.200Not my business, pokud se mě dotyčný neptá na radu, reaguju jen když na to mám náladu.
Podla tej spravy by som tipoval, ze MS iba napise zopar pluginov pre Eclipse (takze ziadny vyvoj core) ktore umoznia lepsiu integraciu s Azure pre napr Java vyvojarov.Tipoval. A deset dalších lidí může tipovat deset dalších věcí.
Plus kludne sa moze zucastnovat inych projektov ked napr. Eclipse dost tlaci teraz na IOT.A hlavně ty cloudy a ten docker. :D
Nejznámějším projektem Eclipse Foundation je vývojového prostředí Eclipse.:)