abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1997 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Microsoft oznámil, že se jim hackerská skupina Midnight Blizzard nabourala do firemních e-mailových účtů

    Microsoft prostřednictvím MSRC (Microsoft Security Response Center) oznámil, že se jim hackerská skupina Midnight Blizzard napojená na Rusko nabourala do malého procenta firemních e-mailových účtů, včetně užšího vedení a pracovníků v kybernetické bezpečnosti, a získala některé e-maily a připojené dokumenty.

    20.1.2024 16:00 | Ladislav Hagara | IT novinky


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    20.1.2024 16:14 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Microsoft oznámil, že se jim hackerská skupina Midnight Blizzard nabourala do firemních e-mailových účtů
    Ešte furt v MS používajú SolarWinds? Veď pred rokom povýšili ich Defender z antivírusu na EDR ktoré by malo takýmto útokom zabrániť.
    20.1.2024 17:34 Xerces
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Microsoft oznámil, že se jim hackerská skupina Midnight Blizzard nabourala do firemních e-mailových účtů
    Cože? Užší vedení MS a jejich kybernetické oddělení posílá e-mailem nějaké dokumenty? To je firma. :-)
    xkucf03 avatar 20.1.2024 17:55 xkucf03 | skóre: 50 | blog: xkucf03
    Rozbalit Rozbalit vše Vrchní prchni
    „Že se vám do toho pletu, pane Pařízek, ale to napojení na Rusko, to nemusíte hlásit. Tím se tu přece vysvětluje všechno.“
    Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
    21.1.2024 16:34 Blithe
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vrchní prchni
    To neznamená, že to není pravda.
    20.1.2024 18:20 Bill v duchodu
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Microsoft oznámil, že se jim hackerská skupina Midnight Blizzard nabourala do firemních e-mailových účtů
    Jeste, ze jim neukradli zdrojove kody windows To by byl vetsi prusvih.
    20.1.2024 19:08 RealJ | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Microsoft oznámil, že se jim hackerská skupina Midnight Blizzard nabourala do firemních e-mailových účtů
    Zdrojaky windows jim ukradli jiz pred nejakou dobou. Kdo je nekdy videl ma chut si vyskrabat oci a zapomenout na to.
    Max avatar 21.1.2024 14:28 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Microsoft oznámil, že se jim hackerská skupina Midnight Blizzard nabourala do firemních e-mailových účtů
    Zdrojáky jim leaknuly několikrát. Naposledy asi 42.9 GB od MS-DOS po Windows 7 CE, což bylo někdy 2020.
    V roce 2018 leaknulo asi 500GB zdrojáků Windows 10. Občas se tu a tam něco objeví.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    20.1.2024 18:28 X
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Microsoft oznámil, že se jim hackerská skupina Midnight Blizzard nabourala do firemních e-mailových účtů
    threat actor used a password spray attack to compromise a legacy non-production test tenant account
    Kdyz mas testovsci prostredi dostupne z netu je to tvuj problem. Dnes bohuzel bezna vec pri tom kvantu dynamicky generovanych kontejneru, podu, instanci a celeho toho cloudoveho bordelu.
    pol128 avatar 20.1.2024 22:35 pol128 | skóre: 18
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Microsoft oznámil, že se jim hackerská skupina Midnight Blizzard nabourala do firemních e-mailových účtů
    je tam kľúčové slovo, tak je to v cajku...
    21.1.2024 13:55 Winston Smith
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Microsoft oznámil, že se jim hackerská skupina Midnight Blizzard nabourala do firemních e-mailových účtů
    Rusko?
    21.1.2024 15:04 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Microsoft oznámil, že se jim hackerská skupina Midnight Blizzard nabourala do firemních e-mailových účtů
    Pavol Rusko má nejaké novinky?
    21.1.2024 16:29 Winston Smith
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Microsoft oznámil, že se jim hackerská skupina Midnight Blizzard nabourala do firemních e-mailových účtů
    zalez kokot ...
    22.1.2024 11:36 ..... Izak ..... | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Microsoft oznámil, že se jim hackerská skupina Midnight Blizzard nabourala do firemních e-mailových účtů
    Midnight Blizzard - to zni opravdu rusky ;-)) - ruske skupiny jsou nacionalisti, pisi v azbuce a nazvy si davaji v rustine - naopak agenti CIA si davaji nazvy v Anglictine
    22.1.2024 14:19 plostenka | blog: plstnk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Microsoft oznámil, že se jim hackerská skupina Midnight Blizzard nabourala do firemních e-mailových účtů
    Polnocnyj Vanyik nezni tak drsne.
    22.1.2024 16:40 ..... Izak ..... | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Microsoft oznámil, že se jim hackerská skupina Midnight Blizzard nabourala do firemních e-mailových účtů
    No jak kde, kdyz jsem zacal mluvit necim jako rustina na UK agresora, co se chtel neustale prat to zabralo, zmenil bravu a zacal se omlouvat ;-)
    skunkOS avatar 23.1.2024 10:57 skunkOS | skóre: 27 | blog: Tak nějak
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Microsoft oznámil, že se jim hackerská skupina Midnight Blizzard nabourala do firemních e-mailových účtů
    OSobně by mě zajímalo, jak ví že jsou "napojení na Rusko" a jak věrohodná taková informace vlastně je.

    Osobní tip je, že to moc neví jako moc jsou napojení a moc věrohodný to nebude.
    http://martinrotter.github.io
    23.1.2024 11:59 ..... Izak ..... | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Microsoft oznámil, že se jim hackerská skupina Midnight Blizzard nabourala do firemních e-mailových účtů
    Ted je nepritel EU a USA Rusko ... tak vse zle jde z Ruska ;-))) - to ze na to nemaji dukazy je jasne, krom toho maji Anglicky nazev a jak znamo 99% utoku delaji tajne slusby, nejvice smiruji a hackuji CIA/NSA a aliacne 5 oci se svym echolonem - kde sleduji druzice, BTS, dokonce ohybaji opticvke kabely, aby je mohli sledovat - leduji vsem, vsude instaluji ilegalni SW, ktery nezakonne smiruje.

    nevim nic o tom, ze by Rusko nejak po celem svete instalovalo spinazni SW, zadni vratka a hackovala lidem kde co - na uzmi Rusko to bezepsoru delaji, stejne jako v EU nahravaji vsechny hovory a smiruji pohyby mobilu.

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.