3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Vývojáři Linuxu Mint se rozhodli jít ve stopách Canonicalu a ponechávají si 50 % z "partnerských poplatků", které vyplácí Amazon za hudbu zakoupenou skrze "Amazon MP3 Store" integrované v přehrávači Banshee. Ubuntu se již dříve rozhodlo vybírat z těchto příspěvků, které vývojáři Banshee směřují do neziskové organizace GNOME Foundation, vybírat "výpalné" ve výši 75 %.
Tiskni
Sdílej:
Slyšel jsem, že z toho mají velké prachy. Cca 2 dolary mesíčně :).To jsi slyšel špatně, to je měsíční výdělek Microsoftu za Windows Phone 7.
Autori Mintu aj Canonical odviedli dobru pracu a peniaze si zasluzia, nechapem, preco to nazyvat vypalne..hm, takže vývojáři Canonicalu naprogramovali 75% Banshee a vývojáři Linux Mint naprogramovali 50% Banshee, tedy celkem 125% Banshee, zatímco vývojáři Banshee neasociovaní s žádnou distribucí nemají nic jiného na práci než těch nadbytečných 25% kódu mazat, aby nevznikl časoprostorový paradox?
Sam vidis ze tvoja logika nefunguje.že ty v tom vidíš něco jiného nevypovídá nic o tom, co vidím já já v tom například vidím, že jsem krásně dokázal, jaký blábol jsi vyplodil :-p
Neviem, na zaklade coho predpokladas, ze naprogramovat banshee je 100% prace potrebnej na predaj hudby na Amazon MP3 Store..nic takového nepředpokládám a netuším, v čem zase tohle vidíš asi bys měl přestat brát drogy ...
zatímco vývojáři Banshee neasociovaní s žádnou distribucí nemají nic jiného na práci než těch nadbytečných 25% kódu mazat, aby nevznikl časoprostorový paradox?Přesně! Na vývojáře Banshee zbývá -25%, z čehož je zřejmé, že jsou to sprostí diverzanti, nejspíš placení Microsoftem, a celý projekt jenom schválně táhnou ke dnu! A já se ptám, jakto že dostávají vůbec nějaké peníze z toho příjmu? Měli by dostávat (platit) -75% (jednou -50% za Mint, a jednou -25% za Ubuntu)! A jsem pro to, aby se to těm opicím strhlo ze sociálních dávek.