Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Vývojáři Linuxu Mint se rozhodli jít ve stopách Canonicalu a ponechávají si 50 % z "partnerských poplatků", které vyplácí Amazon za hudbu zakoupenou skrze "Amazon MP3 Store" integrované v přehrávači Banshee. Ubuntu se již dříve rozhodlo vybírat z těchto příspěvků, které vývojáři Banshee směřují do neziskové organizace GNOME Foundation, vybírat "výpalné" ve výši 75 %.
Tiskni
Sdílej:
Slyšel jsem, že z toho mají velké prachy. Cca 2 dolary mesíčně :).To jsi slyšel špatně, to je měsíční výdělek Microsoftu za Windows Phone 7.
Autori Mintu aj Canonical odviedli dobru pracu a peniaze si zasluzia, nechapem, preco to nazyvat vypalne..hm, takže vývojáři Canonicalu naprogramovali 75% Banshee a vývojáři Linux Mint naprogramovali 50% Banshee, tedy celkem 125% Banshee, zatímco vývojáři Banshee neasociovaní s žádnou distribucí nemají nic jiného na práci než těch nadbytečných 25% kódu mazat, aby nevznikl časoprostorový paradox?
Sam vidis ze tvoja logika nefunguje.že ty v tom vidíš něco jiného nevypovídá nic o tom, co vidím já já v tom například vidím, že jsem krásně dokázal, jaký blábol jsi vyplodil :-p
Neviem, na zaklade coho predpokladas, ze naprogramovat banshee je 100% prace potrebnej na predaj hudby na Amazon MP3 Store..nic takového nepředpokládám a netuším, v čem zase tohle vidíš asi bys měl přestat brát drogy ...
zatímco vývojáři Banshee neasociovaní s žádnou distribucí nemají nic jiného na práci než těch nadbytečných 25% kódu mazat, aby nevznikl časoprostorový paradox?Přesně! Na vývojáře Banshee zbývá -25%, z čehož je zřejmé, že jsou to sprostí diverzanti, nejspíš placení Microsoftem, a celý projekt jenom schválně táhnou ke dnu! A já se ptám, jakto že dostávají vůbec nějaké peníze z toho příjmu? Měli by dostávat (platit) -75% (jednou -50% za Mint, a jednou -25% za Ubuntu)! A jsem pro to, aby se to těm opicím strhlo ze sociálních dávek.