Byla vydána nová major verze 2.0.0 toolkitu SQLAlchemy (Wikipedie) přinášejícího do programovacího jazyka Python podporu SQL (Structured Query Language) a ORM (Object–relational mapping). Detaily v přehledu novinek a v průvodci migrací.
Byla vydána verze 1.67.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Byla vydána nová verze 23.1 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense od této verze postavený na FreeBSD místo HardenedBSD. Kódový název OPNsense 23.1 je Quintessential Quail. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, zveřejnilo Domain Report 2022, ve kterém upozorňuje na zajímavá data spojená s doménou .CZ. Na konci roku 2022 bylo evidováno celkem 1 463 116 domén. Průměrně bylo měsíčně zaregistrováno 17 193 domén, přičemž nejvíce registrací proběhlo v listopadu (23 581) a nejméně pak v červenci (13 199). Na rozdíl od předchozích let byl poprvé v historii zaznamenán propad v počtu domén zabezpečených
… více »Infisical je open source nástroj s end-to-end šifrováním pro snadnou správu a synchronizaci proměnných prostředí (.env souborů) napříč vývojovým týmem, zařízeními a infrastrukturou. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Interaktivní rozšiřovatelný editor pro práci se strukturovanými binárním daty GNU poke byl vydán v nové major verzi 3.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Kosťa Šiškov v posledních několika týdnech na svém blogu vzpomínal na různé přispěvatele do projektu FFmpeg: konec forku Libav, úvod, …, shrnutí.
Byla vydána nová verze 3.7 frameworku Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací a nová verze 2.19 souvisejícího programovacího jazyka Dart (Wikipedie).
Wine 8.0 bylo vydáno. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Tato verze dokončuje přechod na Portable Executable moduly a WoW64 (volání 64bitových knihoven ze 32bitových aplikací).
Jon Masters znovu oživil Linux Kernel Podcast, ve kterém shrnuje dění v e-mailových konferencích vývojářů jádra Linux za uplynulý týden. První díl nové řady (přepis) vyšel 21. ledna. Neslibuje ale vydání podle pevného harmonogramu. Podcast dříve vydával v letech 2009 a 2017.
Mozilla převzala společnost Pulse. Z oznámení: "Společně budeme vytvářet modely strojového učení, které budou fungovat transparentně, budou respektovat soukromí a budou od začátku vytvářeny se zaměřením na spravedlnost a inkluzi". Společnost Pulse vyvíjí software pro automatické nastavování stavů ve Slacku.
Tiskni
Sdílej:
spis nez spravedlnost bych tady volil rovnost, i kdyz volba slov je stejne lehce zvlastni. ale spojovani tohoto prohlaseni prohlaseni a nastavovani stavu ve slacku je spis nepekna zkratka. driv se pulse venoval jedne veci, pod mozillou se bude venovat jine - at uz equity and inclusion znamena cokoli
Tady by jeden skoro čekal nějaké základní povědomí o statistice, třeba že jde o „přesné výpočty nad nepřesnými daty“.
Tedy že např. výchozí vzorek není reprezentativní.
Nehraj blbého (ačkoliv možná to nehraješ).
Účelové pokutování je známá věc (příklad). Stejně tak jsem pár let mohl z okna pozorovat, jak fízli vždycky vylezli z ředitelství, rozdali pokuty za špatné parkování na přilehlém parkovišti, aby naplnili kvótu, dali si svačinu a zase zalezli. Amerikánští kanci to dovedli k úplné dokonalosti.
je zalozeny na statistice, tedy na realiteto asi nebude pravdivé tvrzení
Statistika může být nepřesná, ale tahle iniciativa bohužel zavání tzv. pozitivní diskriminací nikoli jen pouhým zpřesňováním dat a statistik.