Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Quentin Clark, viceprezident Microsoftu pro databázové systémy, oznámil na letošním Pass Summitu, že Microsoft pracuje na linuxovém ovladači ODBC pro Microsoft SQL Server. Součástí linuxového ovladače, který bude vytvořen na základě ovladače z Windows, budou i nástroje BCP a SQLCMD. Uvodní sestavení bude podporovat Red Hat Linux 5 x64, RTM verze bude již podporovat i Red Hat Linux 6 a 32bitová verze ovladače bude dostupná později.
Tiskni
Sdílej:
Doporučil bych zprávičkářům, aby slepě neopisovali cizí texty. Informace o podpoře „Red Hat Linuxu 5“ je poněkud úsměvná, protože se jedná o systém z roku 1998, který již není výrobcem podporován. Kdyby se autor zprávičky podíval na zdroj zdroje, tak tam by se dočetl správný název.
Co by mě ale zajímalo, je, jestli Microsoft bude poporovat jen intelovskou architekturu, nebo i jiné systémy, na kterých je RHEL podporován výrobcem.
Kecy v kleci? RHEL v5 vyšel 2007-03-15.
Když se jedná o komerční sféru, tak bych nic jiného nečekal (?)
Ok, možná pletu, možná jen čekám, že se jedná o RHEL a ne o RHL. Když to má být bráno vážně, takže (si) interpretuju zdroj více volně.
skús sa pozrieť tu a zistíš, že red hat linux 5 je dokonca z roku 1997 (možno, že si v tej dobe ešte ani nebol medzi nami), takže môžem spokojne prehlásiť, že ho na svete používa tak maximálne desať ľudí a preto by sa "developeri" o niečo také nesnažili :)
btw, Linux 2.0.32-2 to je v dnešnej dobe sen každého :Dtakže môžem spokojne prehlásiť, že ho na svete používa tak maximálne desať ľudí
…a na platformě x86_64 to bude ještě výrazně slabší. :-)