Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Paul Cutler na svém blogu oznámil založení wiki stránky na live.gnome.org, která má vyvracet mýty o Gnome 3 a dokázat tak, že není třeba se nové verze bát. Zatím není příliš podrobná, ale lze očekávat její postupné rozšiřování. Píše se zde například o hardwarových nárocích, kompatibilitě se staršími aplikacemi, závislosti na Mono a podobně.
Tiskni
Sdílej:
maximalizaci pak skoro nikdo nedela krizkem, ale dvojklikem na ram okna...Neverím, že väčšina ľudí vie aspoň to, že také niečo funguje (takže pochybujem, že väčšina ľudí to tak robí).
Hmmmmmmm - ako pre koho. Pre mna to je:
KDE -> MacOS X -> Windows Vista -> Windows 7 -> ........................................................... -> Gnome
Takze bud taky laskavy a nezovseobecnuj!
Tady bych se zastal Qt4. Ten toolkit jde pustit bez vetsich potizi i na mobilu s 350Mhz ARMem, ale na tak obrovskou knihovnu s tolika funkcema je to rychly skoro uzasne.P5esně tak. Qt4 je dost dobře výkonově vyladěná.
file /usr/bin*
zvládlo rychleji. Ale mám pocit, že neustále rýpání opravdu k něčemu vede, protože teď se to načítá postupně a řadí (to v minulosti nebylo, ne?). Ne jako že by mi to snad k něčemu bylo dobré, ale asi vývojáře toho dialogu furt nebaví poslouchat to fňukání.
Další nedostatek - ne tak zásadní: dialog nikde nenabízí aktuální cestu v textové podobě.
Až půjde v tom dialogu cokoliv normálně vybrat a bude v něm přístupná kromě tlačítek cesta i v textové podobě, pak se dá bavit o tom, co komu vyhovuje. Teď je GTK open dialog z hlediska použitelnosti ve stavu "je to rozbité" a žádný flame na tom nic nezmění. Změní to jedině programátoři.
Další nedostatek - ne tak zásadní: dialog nikde nenabízí aktuální cestu v textové podobě.CTRL+L?