Byla vydána verze 1.67.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Byla vydána nová verze 23.1 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense od této verze postavený na FreeBSD místo HardenedBSD. Kódový název OPNsense 23.1 je Quintessential Quail. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, zveřejnilo Domain Report 2022, ve kterém upozorňuje na zajímavá data spojená s doménou .CZ. Na konci roku 2022 bylo evidováno celkem 1 463 116 domén. Průměrně bylo měsíčně zaregistrováno 17 193 domén, přičemž nejvíce registrací proběhlo v listopadu (23 581) a nejméně pak v červenci (13 199). Na rozdíl od předchozích let byl poprvé v historii zaznamenán propad v počtu domén zabezpečených
… více »Infisical je open source nástroj s end-to-end šifrováním pro snadnou správu a synchronizaci proměnných prostředí (.env souborů) napříč vývojovým týmem, zařízeními a infrastrukturou. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Interaktivní rozšiřovatelný editor pro práci se strukturovanými binárním daty GNU poke byl vydán v nové major verzi 3.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Kosťa Šiškov v posledních několika týdnech na svém blogu vzpomínal na různé přispěvatele do projektu FFmpeg: konec forku Libav, úvod, …, shrnutí.
Byla vydána nová verze 3.7 frameworku Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací a nová verze 2.19 souvisejícího programovacího jazyka Dart (Wikipedie).
Wine 8.0 bylo vydáno. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Tato verze dokončuje přechod na Portable Executable moduly a WoW64 (volání 64bitových knihoven ze 32bitových aplikací).
Jon Masters znovu oživil Linux Kernel Podcast, ve kterém shrnuje dění v e-mailových konferencích vývojářů jádra Linux za uplynulý týden. První díl nové řady (přepis) vyšel 21. ledna. Neslibuje ale vydání podle pevného harmonogramu. Podcast dříve vydával v letech 2009 a 2017.
Byla vydána nová verze 5.9 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu.
Německo pokračuje v rozšiřování zodpovědnosti za data přenášená síti. V Německu je za přenášená data zodpovědný nejen provozovatel otevřené Wi-Fi sítě, ale i provozovatel exit nodu v komunikační síti. V tomto případě nešlo o exit node sítě Tor, nýbrž P2P sítě RetroShare.
Tiskni
Sdílej:
dyby to fakt platilo, tak by to asi fakt přispělo ke kultuře na webu a možná i ve státě.Silně o tom pochybuju, viz třeba co za "kulturu" pobývá na novinkách (tam mají AFAIK registraci přes dopis nebo tak něco). To samý na facebooku, tam taky lidi většinou používaj reálnou identitu, a přitom co tam je všechno za exoty. "Řidičák na internet" by dle mého názoru přinesl akorát 1) byrokracii, 2) korupci při realizaci, 3) zbytečné náklady a 4) velkobratrské praktiky.
Nebyl bych tak brutální. Nejsem magor jako oni.Tohle si říká každý druhý a proto to failuje.
Osobně bych jim vyčlenil nějaký prostor a nechal bych je v něm založit vlastní stát, kde si budou moct vybudovat vlastní "Internet", utáhnout u něj všechny šrouby i s matičkami, plošně čipovat a sledovat pohyb všech obyvatel, rozšířit patentové právo, aby se vztahovalo i na takové věci jako dýchání, sex a rozmnožování, a nechat vybírat poplatky za každou myšlenku o autorsky chráněném díle. A to vše pěkně bez nás.Reálnější a pravděpodobně i jednodušší je to udělat naopak :)
Lidi jsou dementiJa som tiež proti demokratickému štátu...
RetroShare derives its security from the fact that all transfers go through “trusted friends” who users themselves add. In this case, the defendant added the anti-piracy monitoring company as a friend, which allowed him to be “caught.”Takže si za to v podstatě mohl sám.