Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Nizozemské Ministerstvo vnitra loni v listopadu vypsalo výběrové řízení na řešení emailové komunikace pro pracovníky veřejné správy na několika ministerstvech a dalších vládních orgánech. Přišlo se ale na to, že takto zadané podmínky diskvalifikují open source návrhy. Proto bude tendr stornován a ve druhé polovině tohoto roku by měl být vypsán nový. Více informací přináší server osor.eu.
Tiskni
Sdílej:
Škoda že na to nepřišel už ten člověk kterej to vypisoval. Co tím jako chtěl říci? "Email needs to be accessible via a desktop email client, such as Microsoft Outlook or IBM's Lotus Notes" Někdy bych chtěl být u toho jak se takovej týpek tváří, když zjistí jakou koko.inu vyplodil. To je jako kdyby napsal, že e-mail musí být dostupný přes pine nebo Kmail. Když odhlédnu k tomu že volba klienta je v tomhle případě zcela irelevantní, tak když neuvede verzi toho klienta tak je to taky zcestný.
'According to the spokeswoman, this request includes some technical specifications that are impossible to deliver with open source software. "We will rewrite the document to be more friendly towards open source." She did not mention which specifications obstruct open source email server solutions.'
(z osor.eu)
Jako řekněme si otevřeně, že argument znevýhodňuje to OSS je taky trochu mimo, snad jen s ohledem na nějaká doporučení EU, ale principiálně by snad mělo jít o kvatlitu technickýho řešení (stabilita, robustnost, bezpečnost a dejme tomu nějaká uživatelská přítulnost ikdyž to je hoooodně subjektivní) a ne jestli to pojede v tomhle, nebo v tomhle, nebo jestli je to OSS nebo CS.