Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Během posledních několika dní vydaly Laboratoře CZ.NIC nové verze dvou programů spojených s Datovými schránkami - ZFO Editor (verze 0.3) a dsgui (verze 1.3). V případě obou programů došlo po více než roce k ukončení jejich aktivního vývoje a k přechodu do další fáze projektu. V ní se vývojáři zaměří již pouze na funkcionalitu vyžádanou uživateli, opravy chyb a případně na úpravy vynucené změnami v systému datových schránek.
Pokud uživatelé narazí na nějaké problémy nebo přijdou s nápady na vylepšení stávající funkcionality dsgui či ZFO Editoru, ať své připomínky pošlou na mailovou adresu datove-schranky@labs.nic.cz nebo zfo-editor@labs.nic.cz.
Tiskni
Sdílej:
By mě zajímalo, když už mají v Ubuntu založený repozitář kvůli dsgui, proč do něj nedají i ten editor ZFO.
Nejspis ho dela jen nejakej nadsenec s vedlejsiho kanclu a ZFO editor k nicemu nepotrebuje.
kompletní funkcionality DS
To je těžké. Například upozornění na e-mailem si nenastavíte, protože není součástí specifikace. Chcete si přidat dalšího uživatele ke schránce? Bez Filleru jedině tak, že si dojdete na Czech POINT. Opět není součástí specifikace. A tak by se dalo pokračovat.
Bez x86
Ale jo. Třeba poslední verzi libisds jsem vydal z MIPSu :) Zmiňovaný dsgui by snad taky fungoval, ale já tam mám Python 2.7 a v něm mi nějak nefunguje pythonní XML parser.
Pokud uživatelé narazí na nějaké problémy
Těch by bylo. Pro začátek nikdy se nedostane do Fedory, protože si s sebou nese dvě další upravené knihovny a jeden font, místo toho, aby se použily systémové verze.