Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Martin Kleppe ukázal, jak lze obfuskovat JavaScript pouze pomocí dvou různých znaků. Podrobný rozbor a online obfuskace do hranatých závorek na jeho stránce.
Tiskni
Sdílej:
Osm bajtů je 64bitové číslo. Můžeš teoreticky udělat vícebitová čísla a tím mít i víc bajtů. Jednoduché to tedy je, akorát extrémně neúsporné – ale jde to.
Např. číslo 18374705467705266500 jsou bajty FF 00 11 44 FF 00 11 44. A tohle číslo lze vyjádřit patřičným opakováním toho jednoho znaku. Té neúspornosti se pak můžeš částečně zbavit kompresí :-)
$ for i in $(seq 1000); do echo -n 1; done | wc 0 1 1000 $ for i in $(seq 1000); do echo -n 1; done | gzip | wc 0 2 29
Obfuskace slouží k tomu, aby se nešlo dostat k původnímu zdrojovému kódu a bylo co nejobtížnější kód číst a upravovat. (nechme teď stranou, že je to pochybný cíl) Tomuhle nástroji se to moc nedaří, protože v něm stačí nahradit eval
za alert
a původní zdrojový kód to zobrazí krásně čitelný.
{}
, a pro každé N pak např. jednoprvkovou množinu {(N-1)}
.
Tj. 0 == {}; 1 == {{}}; 2 == {{{}}}; 3 == {{{{}}}}
atd.
Je vidět, že takto lze kódovat i každá posloupnost integerů, a protože každý program v libovolném jazyce (či data) na počítači tak můžu chápat, není možnost takové kódování provádět absolutně nijak překvapivá.