abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1997 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    OpenID mohou být ukradena

    OpenID Foundation varuje provozovatele OpenID serverů před chybami v implementaci atributů rozšíření „Exchange (AX) OpenID“. Zneužitím těchto chyb totiž útočníci mohou na některých serverech „převzít vládu“ nad cizími identitami. Seznam postižených provozovatelů z preventivních důvodů vydán nebyl.

    10.5.2011 22:15 | Migi | Bezpečnostní upozornění


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    11.5.2011 03:46 Kaacz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenID mohou být ukradena
    Myslim, ze spouste lidi (uz dlouho) muze byt OpenID uplne ukradene. :-)
    11.5.2011 07:23 cronin | skóre: 49
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenID mohou být ukradena
    Ja si skôr myslím, že v dnešnej dobe je už málo takých, ktorí nemajú account u žiadneho z OpenID providerov.
    11.5.2011 08:07 Jiri
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenID mohou být ukradena
    Akorad to nikdo nepouziva, protoze kazdy web ti dovoli se pripojit s vlastnim openid, ale ne s openid vytvoreneho na cizim webu.

    Takze je to cele vlastne na nic.
    11.5.2011 11:04 Kaacz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenID mohou být ukradena
    A proto nam to muze byt ukradene .. :-)
    11.5.2011 11:06 Kaacz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenID mohou být ukradena
    Jsem rad, ze patrim mezi vyjimky .. nebo hornich dest tisic ?

    Fuckbook taky nemam a tvrdi se, ze ho maji vzichni. :-)
    pavlix avatar 11.5.2011 11:56 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenID mohou být ukradena
    A cítíš, že by ti to dávalo nějakou výjimečnost? :)
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    11.5.2011 12:58 Rada | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenID mohou být ukradena
    Přinejmenším v tom, že až půjdou ovečky z Facebooku na jatka, jeho se to dotkne minimálně :-)
    Otto Šabart avatar 11.5.2011 15:07 Otto Šabart | skóre: 13 | blog: KatiePC blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenID mohou být ukradena
    presne tak :-)
    *´¨)¸.·´¨)¸.·***·>>> www.seberm.com
    pavlix avatar 11.5.2011 20:17 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenID mohou být ukradena
    Přinejmenším v tom, že až půjdou ovečky z Facebooku na jatka, jeho se to dotkne minimálně
    A jak mu v tom pomůže kverulování proti OpenID?
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    11.5.2011 21:58 Rada | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenID mohou být ukradena
    Pravděpodobně nijak :-) Momentálně nevidím žádnou přímou souvislost mezi vlastnictvím OpenID účtu a účtu na Facebooku.
    pavlix avatar 12.5.2011 21:33 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenID mohou být ukradena
    Pravděpodobně nijak :-) Momentálně nevidím žádnou přímou souvislost mezi vlastnictvím OpenID účtu a účtu na Facebooku.
    Právě.
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    11.5.2011 12:56 Rupikulko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenID mohou být ukradena
    Až na to, že nemať OpenID sa nikdy nestalo módnym postojom.
    pavlix avatar 11.5.2011 20:20 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenID mohou být ukradena
    Mězi malou částí obyvatestva se to stalo velice módní pózou.
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    pavlix avatar 11.5.2011 11:49 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenID mohou být ukradena
    Myslim, ze spouste lidi (uz dlouho) muze byt OpenID uplne ukradene. :-)
    Jojo, stejně jako jim může být ukradený linux a všecky ty ostatní technologický sračky, co tu používáme :).
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    GeoRW avatar 11.5.2011 07:22 GeoRW | skóre: 13 | blog: GeoRW | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenID mohou být ukradena
    No myslim, ze sa tam najde este viacero podobnych chyb. Je to pomerne mlada technologia a z toho dovodu je to aj velmi rizikove pouzivat.
    "This is to be taken with a grain of salt." ACBF - Advanced Comic Book Format
    pavlix avatar 11.5.2011 11:53 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenID mohou být ukradena
    SSH je poměrně stará technologie a to riziko se před časem projevilo v plné kráse.
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    11.5.2011 12:58 Rupikulko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenID mohou být ukradena
    SSH je snáď úplne v poriadku. Nebude to skôr HTTPS?
    pavlix avatar 11.5.2011 20:31 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenID mohou být ukradena
    Nemůžu si nějako pomoci... ale v hloubi duše cítím, že kdybych měl toliko na mysli HTTPS, napsal bych HTTPS. Jelikož jsem ale měl na mysli SSH, napsal jsem SSH.

    Teď bez legrace, kdo si myslí, že za poslední roky s SSH nebyl žádný globálně významný problém, je na omylu a při troše štěstí pracuje na pozici, která nemá přesah do počítačové bezpečnosti.
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    11.5.2011 10:02 olin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenID mohou být ukradena
    Už aby bylo OpenID všude. Stránky, které si pamatují a na mail posílají moje heslo v plaintextu, mě opravdu dost točí...
    11.5.2011 11:05 Kaacz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenID mohou být ukradena
    Mne zase toci, ze to misto 50 login/passd bych mel mit 50 OpenID. Dokud nezavedou opravdu jednotne OpenID vsude tak to neni k nicemu.
    pavlix avatar 11.5.2011 11:53 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenID mohou být ukradena
    Mne zase toci, ze to misto 50 login/passd bych mel mit 50 OpenID.
    V tom nevidím žádné zhoršení? :) Prostě máš pořád to samý. Navíc to dělají lidé jako ty. Dostahnou shora příkaz nasadit OpenID (protože už se ví, co umí) a implementují ho tak, aby to fungovalo tak jako byli zvyklí posedních mnoho let.
    Dokud nezavedou opravdu jednotne OpenID vsude tak to neni k nicemu.

    Obvyklé kategorické tvrzení, hodné živě.cz :).
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.