Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Portál 602Office.cz zveřejnil dokument porovnávající kancelářské balíky MS Office 2007 a OpenOffice.org 2.x.
Tiskni
Sdílej:
Co to je přehrávač prezentací? Impress to určitě umí, myslí se tím snad nějaký samostatný produkt, jako je Power Point Viewer?
Načetl se někomu web v Konqueroru? Ve Firefoxu bez problémů, v Konqueroru čeká na odpověď serveru a nedočká se.
Co mysleli tím, že nefunguje řazení u tabulek v OOo? Zkoušel jsem řadit označený blok podle některého sloupce a zdá se to funkční bez problémů.
Co se myslí "sledovacím oknem" v porovnání tab. procesorů?
To srovnání se mi jinak docela líbí, nenašel jsem v něm žádný zjevný nesmysl, vypadá poctivě a použitelně při propagaci OOo. Až na to, že pár položek, které údajně OOo podporuje, jsou zřejmě jenom v té verzi od 602, např. spojení s jejich databází, což stejnak v praxi bude chybět málokomu.
Aha, proto ten jejich web „nejede“ …Načetl se někomu web v Konqueroru? Ve Firefoxu bez problémů, v Konqueroru čeká na odpověď serveru a nedočká se.
např. nevím o tom, že by se u OpenOffice dělaly testy využívání a používání grafického rozhraní, kdy se sledují pohyby očí uživatelů, pohyby rukou, je tam snaha o co největší ergonomiiTo je fajn, že MS takovéhle testy dělá. Jsem zvědav, u které verze nám s velkou slávou oznámí, že ty testy dělali konečně taky na lidech. Nebo to je nějaká zvláštní zákonitost, že když někdo dělá testování ergonomie, vypadne z toho výsledek jako souborové dialogy GTK nebo panely Office XP?