Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript a TypeScript naprogramované v Rustu, bylo vydáno ve verzi 1.8. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Z novinek lze zmínit experimentální podporu WebGPU API. Cílem je podpora TensorFlow.js s GPU akcelerací.
Byla vydána verze 8.00 linuxové distribuce SystemRescue, původně SystemRescueCd. Přehled novinek v changelogu. Linux byl povýšen na verzi 5.10.20. GParted na verzi 1.2.0. Xfce na verzi 4.16. Nově byl začleněn paperkey pro vytištění OpenPGP privátních klíčů.
Byly vyhlášeny výsledky soutěže firmy Adfinis o nejlepší šablony pro LibreOffice. Z třiceti přihlášených vybrala porota šest vítězů. Všechny šablony si lze prohlédnout a stáhnout na stránce s oznámením o výsledcích soutěže. Green cabinet připravuje překlady šablon do češtiny, obdobně jako to již učinili v případě šablon indonéské komunity.
Zítra proběhne jednodenní online konference InstallFest 2021. Na programu je celá řada zajímavých přednášek, workshopů a také stánků. Dění lze sledovat na Twitteru.
Byla vydána nová verze 6.5 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Nedávno byly aktualizovány také knihovny nábytku.
Nové verze webových prohlížečů Firefox a Chrome byly vydávány každých 6 týdnů. Vývojářům Firefoxu se nelíbilo, že Chrome bude mít vždy větší číslo verze, proto se rozhodli vydávat nové verze Firefoxu každé 4 týdny. Aktuální stav: Firefox 86 byl vydán v 8. týdnu a Chrome 89 v 9 týdnu letošního roku. V kterém týdnu bude mít Firefox větší číslo verze než Chrome?
… více »Thom Holwerda popisuje na OSnews pracovní stanici Raptor Blackbird Secure Desktop (architektura POWER9) a své zkušenosti s ní včetně provozu desktopových aplikací.
Byla vydána nová verze 1.54 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.54 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Check Point zveřejnil report, podle kterého NSA v roce 2013 vytvořila exploit pro operační systém MS Windows. Exploit sloužil k lokální eskalaci práv. O rok později tento exploit ukradli hackeři z Číny. Až po dvou letech byl exploit zveřejněn a Microsoft vydal aktualizaci. Jinými slovy, celé téma se točí o tom, jak NSA zřejmě přispěla ke globálnímu snížení kybernetické bezpečnosti. Celý příběh podrobně naleznete na checkpoint.com.
Framework Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací byl vydán ve verzi 2 a související programovací jazyk Dart (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.12. Proběhla online konference Flutter Engage. Videozáznam je k dispozici na YouTube. Canonical zde oznámil (Twitter, YouTube), že Flutter je výchozí volba pro vývoj nových aplikací pro Ubuntu.
Webový prohlížeč Pale Moon nebude v OpenBSD. Pravidla a licence Moonchild Productions pro redistribuci Pale Moonu to nepovolují. Vytvořený port byl smazán. Zdrojové kódy "Pale Moonu" nelze překládat a sestavovat se systémovými knihovnami. Řešením je přejmenování Pale Moonu, viz například Firefox a Iceweasel nebo Thunderbird a Icedove.
Tiskni
Sdílej:
Nic z toho totiz neni pravda.
Nejedna se o stejny problem jako u Debianu s Mozillou, autor OpenBSD portu ho neposlal do <|> a autor FreeBSD nikomu nevysel vstric protoze nebyl ani osloven a teprve k tomu otevrel bugreport z vlastni iniciativy.
Radio Jerevan hadr ..
https://bsd.network/@mulander/99479787755721536
https://lists.freebsd.org/pipermail/freebsd-ports/2018-February/112455.html
https://bugs.freebsd.org/bugzilla/show_bug.cgi?id=225717
vlastník trademarku Pale Moon žádáMožná, až se naučí žádat, místo toho, co předvedl, tak se s ním někdo bude seriozně bavit. Mimo to, ty jejich bundlované sračky, které si těch pár vývojářů flikuje na vlastním písečku bez ohledu na upstream, tak to je akorát potenciální díra jako vrata a osina v zadku, pokud se týče downstream maintainerů.
Možná, až se naučí žádat, místo toho, co předvedl, tak se s ním někdo bude seriozně bavit.Uznávám, že to nebylo úplně zdvořilé, na druhou stranu oni sakra porušují jejich licenci, takže bavení se je doporučeno, než to bude potřeba eskalovat k soudu, že.
Nowadays, most major community distributions are providing regular WebKitGTK+ updates, so this is no longer a problem for the vast majority of Linux users. If you’re using a supported version of Ubuntu (except Ubuntu 14.04), Fedora, or most other mainstream distributions, then you are good to go.