abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1989 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    9.1.2018 23:33 Cabrón
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Piwik přejmenován na Matomo
    To tomu pomohli.
    10.1.2018 11:26 Honz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Piwik přejmenován na Matomo
    Zřejmě s tím má co do činění Tomáš Matomoha...
    10.1.2018 20:47 Dirka | skóre: 15 | blog: dirka12345
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Piwik přejmenován na Matomo
    Hmm tak prvni jmeno nic moc, prejmenovani na Piwik parada!, toto je zas srajda, takze cekam na dalsi sudou iteraci.
    10.1.2018 21:41 Odin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Piwik přejmenován na Matomo
    Omg matomo zni skoro jako hagara. Jedno jmeno lepsi nez druhe.
    12.1.2018 02:19 petrfm | skóre: 23
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Piwik přejmenován na Matomo
    shit...jediné co mě těší je, že jsem analytiku na svých webech nedal na subdoménu piwik.web.net, to by mě fakt nasralo, kdybych to musel všude předělávat jenom proto, že se nějaký dement zase nudil. Douám že až se bude nudit příště, změní sadu ikon a ne název, nebo framework
    fuck the cola, fuck the pizza, all you need is slivovitza
    k3dAR avatar 12.1.2018 16:41 k3dAR | skóre: 63
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Piwik přejmenován na Matomo
    pouzivas (jako web spekulant dokonce ve velkem) neco co nekdo vytvoril zadarmo... a tvurce protoze chtel ochranit toho jmeno proti zneuziti, potreboval ho zmenit... a ty mu za to nadavas do dementu... vazne si nepripadas jako trapnej ubozak?
    porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    12.1.2018 16:56 petrfm | skóre: 23
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Piwik přejmenován na Matomo
    Ty inteligente bez hlavy nebo bez těla nebo co to nemáš to že někdo něco dává zadarmo ještě neznamená že na tom nevydělává a když na něčem vydělávám tak bych neměl lidi srát ale být vděčný že tu věc používají a Umožňují mi tak vydělávat.

    Rozhodně není nekomerční projekt a jeho autor neprovozuje armádu spásy jak se mi snažíš namluvit

    A propos i kdyby někdo něco dělal zadarmo tak to neznamená že nemůže být dement nebo se tak alespoň chovat.
    fuck the cola, fuck the pizza, all you need is slivovitza
    12.1.2018 17:17 Matlák
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Piwik přejmenován na Matomo
    Mno, k tomu se dá říct, tak plať Googlu. Přece jenom to má nejsnazší, a má i velmi solidní podporu (stačí něco málo nalít do reklamy). A rovnou k tomu můžeš koupit Windows :-)
    12.1.2018 17:32 petrfm | skóre: 23
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Piwik přejmenován na Matomo
    PROČ?
    fuck the cola, fuck the pizza, all you need is slivovitza
    12.1.2018 18:54 Matlák
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Piwik přejmenován na Matomo
    Přece jenom to má nejsnazší, a má solidní podporu. Matomo si zpět na Piwik přejmenuju jedním příkazem, moc se mi tenhle "rebranding" nelíbí. Snad jim to něco hodí.
    12.1.2018 21:33 petrfm | skóre: 23
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Piwik přejmenován na Matomo
    Ja nechci google piwik mi vyhovuje. Piwik ne nejake mato coto
    fuck the cola, fuck the pizza, all you need is slivovitza
    k3dAR avatar 12.1.2018 22:15 k3dAR | skóre: 63
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Piwik přejmenován na Matomo
    je mi jasne ze je to nad tve chapani, ale nazev Piwik nebylo mozne zaregistrovat jako ochranou znamku ktera by zabranila pripadne zneuziti jmena projektu, proto autor zvolil jine jmeno(ktere vychazi z jmena zakladatele), ktere bylo mozne zaregistrovat jako ochranou znamku...
    porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    12.1.2018 22:54 petrfm | skóre: 23
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Piwik přejmenován na Matomo
    Nečtu tam nic o TM, čtu jen to, že zakladatel je kok*t co 10 let buduje brand a produkt a pak to zku*ví tím, že z lehce zapamatovaelného názvu udělá mato coto. Třeba změna XBMC na Kodi byla v pohodě. Jednoduchý název. Ale tohle je stejná demence jako by se apache přejmenoval na nijyuichi. To by udělal jenom kok*t, protože tím nevytvoří, ale zabije brand. Kdyby zrušili redirect, tak už ten produkt nemám bez google fulltextu šanci najít.
    fuck the cola, fuck the pizza, all you need is slivovitza
    k3dAR avatar 12.1.2018 23:47 k3dAR | skóre: 63
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Piwik přejmenován na Matomo
    jako kokot vystupujes leda ty a jeste neumis cist, nebo "jen" umyslne lzes... na odkazu ze zpravicky "byl prejmenovan" se mimojine pise:

    In addition, we also want our name to be unique, ensuring that it is not shared with any other company to remove any possible confusion or affiliations.

    Why not keep the name Piwik?
    For a few reasons, one of which is to ensure that Matomo does not/will not share its name with any other businesses unlike Piwik. We also want to protect the Matomo brand and for it to remain the open source community project name forever.

    Matomo trademark Policy
    Matomo is an internationally registered trademark of Matthieu Aubry, Founder of Piwik (now Matomo).
    Information about how to use the name Matomo (and logo) can be found here: matomo.org/trademark/

    a v souvislosti s tvoji lzi ze neni zdarma jeste cituju odtamtud:
    Matomo (Piwik) will continue to be free and always will be.
    porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    13.1.2018 00:22 petrfm | skóre: 23
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Piwik přejmenován na Matomo
    Ty demente, kde se píše o tom, že jim někdo zamítl registraci TM? Píšou o tom, že na moto coto si registrovali TM. TO neznamená, že by jim to nevyšlo na PIWIK.
    fuck the cola, fuck the pizza, all you need is slivovitza
    k3dAR avatar 13.1.2018 00:38 k3dAR | skóre: 63
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Piwik přejmenován na Matomo
    o kolik cm se ti zvetsuje penis kdyz nekomu bezduvodne nadavas? pisou jasne ze potrebovali jmeno ktere bude unikatni, to ze tobe nedochazi ze neunikatni jmeno NEJDE registrovat je tvuj problem ;-)
    porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    14.1.2018 22:49 petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Piwik přejmenován na Matomo
    Mohli si treba zaregistrovat 6(hfievzi-4p. To je taky unikatni a stejne lehce zapamatovatelny jako to jejich kokoloko nebo co to vymysleli. Btw Matomo je ugandsky vyraz pro cloveka s jednim varletem.
    k3dAR avatar 15.1.2018 01:08 k3dAR | skóre: 63
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Piwik přejmenován na Matomo
    nikoliv, takovej nesmysl by registraci neprosel... hlavne ze si to budes pamatovat snadno ;-) jinak to ze je to vyraz neco znamenajici neznamena ze neni unikatni v oblasti software (a nejen tam) a ze takova ochranna znamka registrovana logicky nebyla...
    porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    k3dAR avatar 12.1.2018 23:39 k3dAR | skóre: 63
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Piwik přejmenován na Matomo
    lzes... je to opensource a pri pouziti na tvem vlastnim hostingu je zadarmo a nepredavas tomu ani zadne data ktere by zpenezil... jestli nekoho sere tak hlupaky a to je jejich problem, nemusi tento produkt pouzivat
    porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    13.1.2018 00:27 petrfm | skóre: 23
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Piwik přejmenován na Matomo
    Jsem chtěl jít spát, no zase jsem se tady musel podívat, co mi sem nabliješ za moudra a nedá mi to neodpovědět, protože mě to fakt baví, ve svém okolí nemám žádného takového hňupa, takže se chodím dívat sem na tebe. Tak ještě jednou. Nepsal jsem, že není zadarmo, psal jsem, že není nekomerční. Chápeš ku*va rozdíl? To, že ti dám lístky na můj koncert zdarma ještě neznamená, že nejsem komerční a neplatí mi sponzoři, nebo ti, co ti na tom koncertě prodají balenou vodu, abys nechcípl na dehydrataci. Stejně jsou na tom tyhle podle tebe nekomerční projekty. Kdyby totiž na ten koncert ZADARMO nikdo nepřišel, tak ten pořadatel má hovno a ne byznys. Je vidět, že jsi uzavřenej mezi svýma idejema, od rána do večera onanuješ nad vivaldi a realita běžného světa ti nic neříká. No nic, odpojuju se z matrixu, ať nedopadnu jak ten dement, co před pěti lety dostal z lidí jako seš ty deprese a oběsil se.
    fuck the cola, fuck the pizza, all you need is slivovitza
    13.1.2018 00:34 petrfm | skóre: 23
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Piwik přejmenován na Matomo
    To je stejná pi*ovina jako tvrdit, že wordpress, nebo prestashop jsou nekomerční produkty. Je to zku*vený vendor lock in a jakmile jim na tu pohádku o software zdarma skočíš, časem se z tebe stane ovečka co solí jak mourovatá. Takže ty tvoje nekončící dementní kydy o tom, jak když mi někdo dává něco zadara, měl bych ho oslavovat i za to, že mi nachčije na hlavu, mě neskutečně vytáčí.

    PIWIK miluju, je to super soft, ale přejmenovat ho na moto coto může jenom kok*t. HOWGH.
    fuck the cola, fuck the pizza, all you need is slivovitza
    k3dAR avatar 13.1.2018 00:37 k3dAR | skóre: 63
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Piwik přejmenován na Matomo
    a nechces si sve mindraky lecit spise u specializovaneho lekare? mimojite ti treba vysvetli ze kdyz za to neplatis ani penezi ani daty, tak to mas zadarmo...
    porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    13.1.2018 00:41 petrfm | skóre: 23
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Piwik přejmenován na Matomo
    Víš že i čas něco stojí? Aha, nevíš, tobě za čas nikdy nikdo neplatil. No, tak i čas je určitá hodnota.

    Psal jsem snad někde, že za piwik platím? To ty mi furt píšeš, že za něj neplatím. To ovšem neznamená, že mě jeho nasazení a používání něco nestojí (čas) a že z toho autor nic nemá (profit).
    fuck the cola, fuck the pizza, all you need is slivovitza
    k3dAR avatar 13.1.2018 19:52 k3dAR | skóre: 63
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Piwik přejmenován na Matomo
    takze tvuj cas na zprovozneni opensource reseni co mas zadarmo chces uctovat tvurci nebo co tou kravinou chces rict? :-D proste si uboze nadaval autorovi za neco cemu nerozumis a uz nevis jak se z toho vykroutit, ted prijdou od tebe na radu zas nadavky aby ses uklidnil ze ? :-)
    porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    13.1.2018 21:39 petrfm | skóre: 23
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Piwik přejmenován na Matomo
    Ty demente, to není nadávka, to je konstatování tvých mentálních schopností. Přečti si to celé znova a zkoušej to pochopit. Jinak si zažádej o sociální dávky a nějaého asistenta, co ti to zkusí vysvětlit, já na to nemám sílu, ani čas. Musím vydělávat, neberu sociálku na hlavu.
    fuck the cola, fuck the pizza, all you need is slivovitza
    k3dAR avatar 13.1.2018 22:22 k3dAR | skóre: 63
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Piwik přejmenován na Matomo
    jako dement se chovas sam, ja narozdil od tebe vim co sem psal i na co sem reagoval, to ze ty venujes cas zprovozneni opensource reseni nijak nerozporuje ze to mas zadarmo a ze si jak ubozak nadaval autorovi za krok kterej mel oduvodneni a ty ho nedokazes pochopit... podle tveho vyjadrovani to naopak vypada ze mas papiry na hlavu a zijes v pecovatelskem dobe pro choromyslne... nema cenu se s tebou bavit, potrebujes lekarskou pomoc :-)
    porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    13.1.2018 21:50 petrfm | skóre: 23
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Piwik přejmenován na Matomo
    Dneska mi přišel email s předmětem :

    Je dostupný nový Piwik 3.3.0

    No není to ko*ot?
    fuck the cola, fuck the pizza, all you need is slivovitza
    13.1.2018 21:54 Dirka | skóre: 15 | blog: dirka12345
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Piwik přejmenován na Matomo
    A nejses spis kokot ty?
    13.1.2018 22:33 petrfm | skóre: 23
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Piwik přejmenován na Matomo
    Sám seš kokot
    fuck the cola, fuck the pizza, all you need is slivovitza

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.