Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Na AbcLinuxu bylo diskutováno před čtyřmi lety, ale určitě neuškodí si připomenout. Kopírování příkazů z webových stránek může být hodně nebezpečné, aneb není ls -lat jako ls -lat [reddit].
Tiskni
Sdílej:
Takže ti to sám odentruje.V novějších verzích KDE konsole ne.
true &
a pak je uplne jedno ze se to sudo true
pusti na pozadi...
Life plus Linux: Look before you paste from a website to terminal (p1 of 7) Link: canonical Link: image_src Link: publisher Life plus Linux All about the operating system with a CLUE… Command Line User Environment” [IMG] Thursday, 19 January 2017 Look before you paste from a website to terminal Most of the time when we see a code snippet online to do something, we often blindly copy paste it to the terminal. Even the tech savy ones just see it on the website before copy pasting. Here is why you shouldn't do this. Try pasting the following line to your terminal (SFW) ls ; clear; echo 'Haha! You gave me access to your computer with sudo!'; echo -ne 'h4cking ## (10%)\r'; sleep 0.3; echo -ne 'h4cking ### (20%)\r'; sleep 0.3; echo -ne 'h4cking ##### (33%)\r'; sleep 0.3; echo -ne 'h4cking ####### (40%)\r'; sleep 0.3; echo -ne 'h4cking ########## (50%)\r'; sleep 0.3; echo -ne 'h4cking ############# (66%)\r'; sleep 0.3; echo -ne 'h4cking ##################### (99%)\r'; sleep 0.3; echo -ne 'h4cking ####################### (100%)\r'; echo -ne '\n'; echo 'Hacking complete.'; echo 'Use GUI interface using visual basic to track my IP' ls -lat http://www.blogger.com/rearrange&blogID=6272733848189485006&widgetType=HTML&widgetId=HTML1
Skusil som pouzit na ten prikaz google translate a ukazalo cely prikaz. Cize da sa to skontrolovat aj tak.
http://i67.tinypic.com/b3msmd.pngSchránka v KDE má mj. funkci „Upravit obsah“, která zobrazí dialog s textem a možností editace. Nebylo by od věci mít prográmek, který kromě textu zobrazí obsah i hexadecimálně a zvýrazní i takové věci jako nedělitelné mezery1 – ten by pak šlo přidat jako činost schránky, kterou by si člověk pustil vždy před vložením do Konsole.
Další věc je, že by tohle mohl podporovat už samotný emulátor terminálu – po stisku Ctrl+Alt+V nebo Shift+Insert by nevložil text a nespustil potenciálně nebezpečný příkaz, ale zobrazil dialog s tím hexeditorem. Případně ošetřit prostřední i tlačítko myši. A pak mít jinou klávesovou zkratku pro přímé vložení textu (když vím, že jsem ho vykopíroval z důvěryhodného zdroje).
[1] občas se lidi trápí s tím, že jim nějaký příkaz „nefunguje“ a nakonec se ukáže, že si ho odněkud vykopírovali i s nedělitelnými mezerami