V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Srpnový pražský sraz spolku OpenAlt se koná již tento čtvrtek – 22. 8. 2019 od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5). Tématem bude jako obvykle svobodný software a hardware. A pokud vás zajímá bezpečnost bezdrátových klávesnic a myší (útok MouseJack a spol.) a nějaké takové zařízení máte, vezměte ho sebou – trochu ho potrápíme o ověříme jeho bezpečnost.
Tiskni
Sdílej:
Útočník může odposlouchávací zařízení schovat např. v nějaké firmě, kterou navštívil třeba jako uchazeč o zaměstnání nebo potenciální obchodní partner, a nechat ho tam měsíc a pak si ho při další návštěvě vyzvednout – nebo k němu přidat i vysílací část (např. GSM/LTE) a nemuset se ani vracet na místo činu.Kolik ta vysilaci cast vydrzi vysilat hodin, jednu smenu? Z toho co jsem pochopil utocnik se musi obetovat prijit do blizkosti daneho stroje. Uchazec vetsinou chodi na personalni oddeleni, vetsinou dost vzdalene od ridiciho pracoviste. Domaci uzivatel je mimo hru, teda pokud jeho soused nebo nejaky blazen s laptopem na chodbe za dverma
S dobrou anténou by dosah měl být až sto metrů. Takže věřím, že i zařízení schované někde na záchodě nebo třeba přilepené pod stolem v nějaké zasedačce či HR místnosti toho dokáže nasbírat dost, i když není přímo v kanceláři. V bytovém domě bys asi taky něco nasbíral. Další zranitelné místo jsou různé kavárny, kam si lidi často chodí sednout třeba na celé dopoledne a pracují tam. Ti sice asi nebudou mít bezdrátovou klávesnici, ale myš dost možná ano. Rozhodně bych tuhle hrozbu nepodceňoval.
Nevím, kolik crackerů s černými brýlemi a kapucí přes hlavu číhajících na náhodné oběti někde v obchoďáku nebo kavárně se objeví, ale v rámci cílených útoků zaměřených na někoho konkrétního si myslím, že to bude běžná technika, kterou útočník vyzkouší.
crackerů s černými brýlemi a kapucí přes hlavu číhajících na náhodné obětiS hororovou maskou
na náhodné oběti někde v obchoďáku nebo kavárně se objeví,S laptopem na lavicce s bezdratovou mysi