Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Na LWN.net vyšel článek (nyní přístupný bezplatně) popisující příběh ovladače em28xx, který podporuje čipy Empia používané v mnohých televizních kartách. Zatím bohužel trochu připomíná osud Reiser 4, kde osobní konflikty vedou v neprospěch uživatelů. Problémy jsou ale i v rovině technické.
Tiskni
Sdílej:
Dojemne, takovy kus kody a takovy osud :( Auuuu
njn, GPL fašismus ...
Tak to se asi funkčního ovladače v dohledné budoucnosti nedočkám.
Ja som tiez jeden z tych "stastlivcov" majucich MSI DigiVox A/D II. Moje jedine stastie je, ze som si nasiel Markusov strom a poctivo kompilujem a zatial to chodi. No tiez by som bol radsej, keby to slapalo by default s tym co je v jadre. Mam pocit, ze od .27 to smeruje k lepsiemu, lebo uz aspon ten tuner spozna, akurat nie je nikde prenho vhodny firmware v takom formate ako ocakava ovladac co je v jadre. Makusov ovladac ma firmware v sebe ak si dobre pamatam, no zial je v zlom formate.
Aby bolo jasne, firmware pre tieto DVB tunery sa sklada z viac casti a vzdy sa loadne ta ktora je zrovna potrebna. Preto je potrebny nejaky format suboru ak clovek nechce mat kazdy cast v inom subore. Napr. v USA maju svoje specifika ako aj v Japonsku. Tuner je analogovy aj digitalny.
No tak to je riadna somarina. Moznost pouzit firmware umoznuje casom pridat dalsiu funkcionalitu a pripadne opravit tu staru (ktora je odflaknuta, ale sak nic nie je bez chyby). Podla vasho tvrdenia, by ste sa mali vyhybat Intel a AMD x86 cpu. Ved tie predsa pouzivaju microcode, ktory sa do nich pri kazdom reboote nahrava a s novym biosom moze prist ku jeho updatu. Okrem toho - nutnost pouzivat firmware nic nehovori o kvalite zariadenia.
A funguje ti zvuk v analogovom mode? Kolegyna si take cosi kupila, digitalny som jej rozbehal, analogovy ale ide bez zvuku (vytvori sa sice dsp1 ale je na nom ticho).