Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
V současnosti se vedou dohady, jak je to s KDE 4.2 a používáním chystaného Qt 4.5. Sebastian Kügler je proti tomu, aby distribuce s tímto KDE na nové Qt přecházely, protože vývojáři se nevěnovali kompatibilitě s nevydanou verzí a obcházení problémů Qt 4.4 může způsobovat potíže s Qt 4.5. Z Qt Software přichází opačný názor: otestovali jsme to a nové KDE bude s novým Qt fungovat lépe než se starým.
Tiskni
Sdílej:
obcházení problémů Qt 4.4 může způsobovat potíže s Qt 4.5To je tak, kdyz se problemy neresi, ale obchazi
Pri vyvoji softwaru zcela beznej postup. V knihovnach je problem, knihovny dela nekdo jinej, pristi verze knihovny to vyresi az za pul roku --> ohackujeme to.
Pokud Qt 4.5 zlepsuje rychlost, tak jsem pro jeho pouziti. Nevim jak je implementovy kwin_composite, ani kde presne je chyba, ale KDEcka 4.1 byly na C2D 1.8Ghz + 2GBram + HD4830 pomerne liny. Asi bude hacek v driverech, ale na grafarne s 0.7TFlop by nemelo fps klesat pod 60, rozhodne ne pri zakladnich efektech.
To je 30 MHz CPU? Aký stroj to je, je kompozitný režim zapnutý alebo nie? Robí to aj s novým profilom? Mimochodom notifikácie sa dajú prepnúť na staré (niekde som videl návod).
(prosím nebite ma ale túto otázku si neodpustím) Je skutočne nutné toľko vecí dať do jedinej aplikácie - plasma? Nebolo by lepšie rozdelenie na menšie (ľahšie odladiteľné) časti, za lepšiu stabilitu sa kľudne vzdám svg (vlastne veľmi by ma potešila možnosť použiť štandardné widgety so štandardným štýlom namiesto svg).