V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Developer Conference je organizovaná společností Red Hat Czech a zaměřuje se na technologie Red Hatu, Fedory a JBoss. Letošní ročník se koná na půdě Fakulty informatiky Masarykovy univerzity v Brně 17. a 18. února. Organizátoři tento týden zveřejnili finální program. Během dvoudenní konference se uskuteční 60 přednášek ve třech přednáškových sálech, 8 labů a workshopů. Přednášky jsou rozděleny do bloků podle zaměření: Kernel, CoreOS, Security, JBoss, Cloud, Desktop a Ostatní. Organizátorům se podařilo zajistit přes 20 zahraničních přednášejících, mezi kterými jsou taková jména jako Lennart Poettering, Rainer Gerhards, Matthias Clasen, či Steve Grubb. Kromě přednášek a workshopů se budou v rámci konference konat také dva GNOME hackfesty (GTK+ a GNOME Docs), jeden Fedory Activity Day (KDE SIG) a setkání oVirt, na které se sjedou účastníci z celého světa. Připravené jsou také společenské akce. V pátek večer bude raut a v sobotu přehlídka open-source filmů.
Vstup na konferenci je volný, pořadatelé pouze žádají návštěvníky o registraci. Více informací naleznete na adrese www.devconf.cz.
Tiskni
Sdílej:
Všechny akce během konference jsou otevřené i pro neredhaťáky, včetně KDE SIG. Ostatně dobře polovina nahlášených lidi na KDE SIG FAD z Red Hatu není. Více info je na wiki strankách toho FADu.