abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Vývojové prostředí Qt Creator bylo vydáno ve verzi 20 (seznam změn). Novinky zahrnují hlavně rozšíření pro integraci LLM agentů nebo minimalistický editační režim uživatelského rozhraní („zen mode“).

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    19.6. 10:22 | Humor

    Už jste se prolétli na webu Google Earth? Přibyl tam Simulátor letu (Nástroje / Simulátor letu). Funguje i bez účtu Google [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.6. 09:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.7 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    18.6. 13:33 | Nová verze

    Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.6. Přehled novinek s náhledy v oznámení na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.6. 12:44 | IT novinky

    V Edici CZ.NIC, knižní řady správce české národní domény, vychází nová kniha Martina Malého Kódy, buildy, firmwary. Autor po půl roce od vydání předchozího titulu přichází se svou již sedmou knihou, tentokrát zaměřenou na vývoj programového vybavení pro embedded zařízení. Publikace s podtitulem Základy vývojářského řemesla pro tvůrce hobby elektroniky nabízí praktického průvodce pro všechny, kdo své projekty vytvořené s Arduinem

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.6. 11:44 | Komunita

    V Brně na FIT VUT probíhá dvoudenní open source komunitní konference DevConf.CZ 2026. Na programu je celá řada zajímavých přednášek, lightning talků, meetupů a workshopů. Přednášky lze sledovat i online na YouTube kanálu konference. Aktuální dění lze sledovat na Matrixu, 𝕏 nebo Mastodonu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1951 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Proxmox VE 6.3

    Byla vydána verze 6.3 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v informačním videu. Zdůraznit lze integraci s Proxmox Backup Serverem.

    26.11.2020 17:55 | Ladislav Hagara | Nová verze


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    26.11.2020 23:29 FBU
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proxmox VE 6.3
    Jak je to s pouzivanim free/community edition? Maji to nastavene tak, aby clovek vzdy skoncil na placene verzi?
    26.11.2020 23:50 Nereknu | skóre: 23 | Neřeknu:)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proxmox VE 6.3
    Za 85euro za socket máš přístup do enterprise "stable" repository. Ale to neznamená, že by community edice byla špatná. Za větší poplatky pak získáváš lepší podporu.
    27.11.2020 12:40 Harvie.CZ
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proxmox VE 6.3
    Ne. Free verze je uplne vpohode. V placeny verzi mas na vic, ze se ti budou venovat osobne. ale komunitni podporu ziskas i bez toho. prece kdyz jim nahlasis chybu, tak si ji tam nenechaj jen proto, ze nemas zaplaceno.

    Maj tam naky 3 repozitare. Nejdriv se to testuje ve vyvojovym repozitari, pak to jde do free a podle me je to uz dost stabilni. Nakonec to jde do toho placenyho repozitare. Ale podle me tam neni zadnej zasadni rozdil ve stabilite. Nektery veci jdou zaroven do placenyho i free.

    Vzhledem k povaze celyho toho systemu, kdy proxmox pouziva balicky dalsich stran (lxc, qemu, zfs, ceph,...) u kterejch obcas bolestive cekam na novy featury (protoze az na QEMU ty projekty jeste nejsou uplne dospely), bych ani nepreferoval "otestovanejsi" verzi o mesic pozdeji. radsi mit drive featuru co mi vytrhne trn z paty a spokojit se s tim, ze to testovali jen par tejdnu.

    Takze placena verze je, pokud chces podporit vyvoj, ale rozhodne se bez ni obejdes, pokud ti nevadi popup pri loginu na web. obzvlast v pripade, ze tvuj proxmox cluster zatim na sebe nevydela to nemusis resit...
    27.11.2020 17:52 hkhkhk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proxmox VE 6.3
    Ja som updatoval free verziu az vtedy, ked mi prisla do rss citacky sprava o update.

    Tym sposobom som vedel dat free verziu skoro na uroven plateneho repozitara

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.