V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Phoronix zveřejnil první tisícovku komentářů, které uživatelé zaslali do nezávislého průzkumu GNOME User Survey 2011. Pokud se chcete zúčastnit, stále máte možnost — průzkum bude uzavřen až koncem listopadu. Vzhledem k vysokému očekávanému počtu odpovědí bylo rozhodnuto uvolňovat je postupně. Nyní máte možnost přečíst si odpovědi na otázky „Kdybyste mohli na GNOME změnit tři věci, které by to byly?“ a „Máte nějaké návrhy nebo připomínky pro GNOME tým?“.
Tiskni
Sdílej:
Pracuju na něm 8h denně již půl roku v práci a k mému překvapení mě Gnome 3 vážně vyhovuje. Jistě, jsou tam oblasti, které potřebují dopilovat (např. notifikace), ale obecně se mi vážně líbí. Zvláště podpora více monitorů je výrazně lepší než v Gnome 2.
Heh To mi pripomenulo... V práci mi dali (bez môjho súhlasu) MS Office s tými ribbonmi. To sa fakt nedá. A tak, než by som furt hľadal a furt klikal, našrotil som sa klávesové skratky. Ribbony zvyšujú efektivitu.
Jen chci upozornit, ze tahle survey je neoficialni, je to iniciativa Phoronixu a vyvojari Gnome se od ni tvrde distancuji. To take znamena, ze na vysledky nebude bran zretel a stavba otazek je docela nestastna.
Jinými slovy: vývojáři GNOME se zase ukázali jako banda čůráků, kterým jsou uživatelé zcela ukradení, ačkoliv jimi skoro furt argumentují při obhajování svých perverzních nápadů. Pochopil jsem to správně?
RTFA. Phoronix je zprostředkovatel, původcem té ankety je někdo jiný, tuším vývojář GNOME.
tuším vývojář GNOME.Což je tuším tak trochu irelevantní. Já jsem přispěvatel Abclinuxu (ve smyslu článků), a když udělám anketu třeba o tom, proč/jestli ovládání Abclinuxu stojí totálně zaprd, taky to nikdo nebude brát vážně. A Luboš mě právem zrube za to, že jsem se nezeptal a nezahrnul otázky, na které by se třeba zeptat chtěli. Když Abclinuxu bude chtít vědět, co si návštěvníci myslí, udělá oficiální anketu.
GNOME se od toho distancuje od začátku a žádnou snahu o komunikaci nevykazuje.A já v tom nevidím problém.
Moc dobře si vzpomínám na oznámení některých nových vlastností jako odstranění nastavení akce při zaklapnutí víka, při kteréžto příležitosti vývojáři rázně odmítali jakékoliv "zpátečnické" připomínky.Stačí aby to bylo přístupné přes GSettings a lidi můžou klidně používat nějakou neoficiální verzi gnome settings, když bude nejhůř. Pokud to bude používat hodně lidí, vrátí se to do oficiálního Gnome. Nevidím v tom zásadní, či dokonce neřešitelný, problém.