Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
K oficiálnímu představení Raspberry Pi 3 Model B dojde zřejmě 29. 2. u příležitosti výročí 4 let od uvedení prvního Raspberry Pi. Vylepšená verze s 64bit CPU ARMv7 @1,2GHz (BCM2837), Wifi b/g/n + Bluetooth 4 LE (BCM43143), vylepšené řízení spotřeby umožnující napájet náročnější USB zařízení při použití zdroje 2,5 A. Na stránkách FCC jsou dostupné informace a fotografie. Zdroj: CNX Software.
Tiskni
Sdílej:
- chyba gigabitovy ethernet port - chyba 2. ethernet port - chyba 2 x SATA/mSATA/eMMC/M.2 slot - malo RAM - slaby procak - chyba USB 3.0nepouzitelne
Chytrý dům bez přístupu z venku docela ztrácí smysl.Já furt nechápu, proč bych měl chtít chytrý dům a co to má vlastně dělat, ale pokud se pod to počítá můj jediný use-case, a to zapnout bojler na dálku dvě hodiny před tím, než tam přijedu, tak to se dá řešit tak, že se bezpečně připojím do openwrt routeru (který kryptografii umí) a to Arduino s relátkem sepnu z něj.
bojler, skleníkOK
okna, rolety, jednotlivé zásuvky, světla, topení, teploměry, repráky v místnostech, možnost pouštět hudbu z panelu na zdi, z mobilu, přes netPřijde mi, že tohle je strašně moc technologií, které budou potřebovat údržbu, a oproti manuálnímu ovládání to přinese velmi málo (a po zvážení času/peněz spotřebovanými instalací a údržbou se to hrubě nevyplatí).
- chybí 802.3af/at
ARMv7 sú všetky 32 bitové.