Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Vyšla nová verze lehkotonážního desktopového prostředí Razor-qt. Vydání 0.5.0 obsahuje vedle oprav chyb také novinky jako nové applety do panelu, optimalizace výkonu, lepší konfigurační nástroje atd. K dispozici jsou vedle zdrojových kódů také RPM balíčky v OBS a PPA pro uživatele Ubuntu.
Tiskni
Sdílej:
1) Mohl bych vyzkoušet použít místo KWin nebo Openbox Metacity, a potvrdit, nebo nepotvrdit tvoje hlášení.
2) Jaká má být ta klávesová zkratka pro vyvolání nabídky? Tu bych taky mohl zkusit.
3) Znovu to instalovat ale jen kvůli tomu, abych to mohl znovu poprvé spustit, nehodlám.
Líbí se mi to. Na začátku jsem zaznamenal nějaká varování, ale teď se to uklidnilo. I když na něco se tam narazit dá, zrovna když je to potřeba.
Vývoj pokračuje a předpokládám, že když se udělá jedna věc, pak se přidá další, a tak dokola. Podobně jako předtím (0.4 -> 0.4.1) nejspíš vydají celkem brzy opravu toho, co teď, když to vyzkouší víc lidí, zachytí.
Co mě na těch opravách například zajímá, tak je to to, že nejsem oproti 0.4.1 schopný z hlavní nabídky přidat spouštěč programu na plochu (do toho aktivního obdélníku, poté co jsem odemkl pohled s ikonami), ani do panelu.
Vydání, kterým na sebe projekt znovu upozorňuje by mohlo mít ten žádoucí výsledek, že se k práci nahrne víc lidí, kteří jsou schopní a schopni programovat.
Skupiny Vytvářejte obsah a sdílejte jej se skupinami uživatelů Skupiny Google nabízejí osvědčené nástroje, jako je například vytváření skupin a vyhledávání v nich, v novém provedení a v kombinaci s novými zajímavými funkcemi. Nyní lze provádět tyto věci: * Vytvářejte vlastní obsahově bohaté skupinové webové stránky * Přizpůsobte si vzhled a grafickou úpravu vaší skupiny * Nahrajte soubory, které chcete sdílet s vašimi členy * Sdílejte profily členů * A více... Prohlédněte si prezentaci Google Groups »