Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Reakce na nový browser Google Chrome se různí. Computerworld.co.uk v něm vidí tzv. anti-browser a hlavně konkurenci pro Microsoft, kdežto The Inquirer si myslí, že více bita bude Mozilla. Lidé z Mozilly zachovávají klid a tvrdí, že jim Chrome neublíží.
Tiskni
Sdílej:
Nevím, zda by lidé z Mozilly měli zachovávat klid. Několik let jsem spokojeným uživatelem Firefoxu,A co teprve my nespokojení uživatelé Firefoxu
Chrome je sice pekelně rychlej, ale žádnej Adblock a pod. to nemá...Bude _vraj_ podporovať addons z firefoxu (co by bolo fajn)...
A u mě dost šrotí s PC když je někde větší flash nebo složitější Javascript...Aky HW?
Google + WebKit je dost silná kombinace na to, aby měly velkou šanci na úspěch. Myslím, že si časem určitě ukrojí z koláče víc než třeba Opera. Jestli budou šlapat na paty i Firefoxu a MSIE, to se ještě uvidí. Mě osobně by trochu vadil vzhled (mám radši když aplikace pěkně zapadne do tématu - třeba bude Linuxová varianta vypadat líp) a hodně chyběl Adblock.
Zatím mě nejvíc láká Midori, ale Google je dost velká ryba aby dotáhnul Chrome do použitelný podoby mnohem rychleji.
/usr/src/epiphany-2.22.0$ ./configure --help
--with-engine[=mozilla|webkit|xulrunner]
Jinak teda mám zkompilovaný aktuální Nightly Build a na rozsáhlejších diskusích tady na ABC mi to přímo v GtkLauncher
u scrolluje asi jako starý FireFox(což se o Epiphany s Geckem 1.9 říct nedá určitě), takže ten hype nechápu. I když to teda může být i tím Gtk, protože v Google Chrome mi to na těch rozsáhlejších diskusích vykresloval a scrolloval WebKit nádherně, i když to i Gecko v FF3 pod Windowsy.
První dojem opravdu výborný.
Chybí mi jenom foxmarks a flashblock.
Vyhledávání pří zádávání adresy je lepší než u Firefox/Opera .
dnes 15:56 mnnNení vaše důvěra v nadpřirozené schopnosti vývojářů Google poněkud přehnaná?
dost trapny browser ked nejde ani nainstalovat (error 8). dnes 15:57 mnn
a stale to neopravili