Fedora je od 10. února dostupná v Sýrii. Sýrie vypadla ze seznamu embargovaných zemí a Fedora Infrastructure Team mohl odblokovat syrské IP adresy.
Ministerstvo zahraničí Spojených států amerických vyvíjí online portál Freedom.gov, který umožní nejenom uživatelům v Evropě přístup k obsahu blokovanému jejich vládami. Portál bude patrně obsahovat VPN funkci maskující uživatelský provoz tak, aby se jevil jako pocházející z USA. Projekt měl být původně představen již na letošní Mnichovské bezpečnostní konferenci, ale jeho spuštění bylo odloženo.
Byla vydána pro lidi zdarma ke stažení kniha The Book of Remind věnovaná sofistikovanému kalendáři a připomínači Remind.
Grafický editor dokumentů LyX, založený na TeXu, byl vydán ve verzi 2.5.0. Oznámení připomíná 30. výročí vzniku projektu. Novinky zahrnují mj. vylepšení referencí nebo použití barev napříč aplikací, od rozhraní editoru po výstupní dokument.
F-Droid bannerem na svých stránkách a také v aplikacích F-Droid a F-Droid Basic upozorňuje na iniciativu Keep Android Open. Od září 2026 bude Android vyžadovat, aby všechny aplikace byly registrovány ověřenými vývojáři, aby mohly být nainstalovány na certifikovaných zařízeních Android. To ohrožuje alternativní obchody s aplikacemi jako F-Droid a možnost instalace aplikací mimo oficiální obchod (sideloading).
Svobodná historická realtimová strategie 0 A.D. (Wikipedie) byla vydána ve verzi 28 (0.28.0). Její kódový název je Boiorix. Představení novinek v poznámkách k vydání. Ke stažení také na Flathubu a Snapcraftu.
Multimediální server a user space API PipeWire (Wikipedie) poskytující PulseAudio, JACK, ALSA a GStreamer rozhraní byl vydán ve verzi 1.6.0 (Bluesky). Přehled novinek na GitLabu.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04-1.2 a 20.04 OTA-12.
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová stabilní verze 2.0 otevřeného operačního systému pro chytré hodinky AsteroidOS (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání a na YouTube.
WoWee je open-source klient pro MMORPG hru World of Warcraft, kompatibilní se základní verzí a rozšířeními The Burning Crusade a Wrath of the Lich King. Klient je napsaný v C++ a využívá vlastní OpenGL renderer, pro provoz vyžaduje modely, grafiku, hudbu, zvuky a další assety z originální kopie hry od Blizzardu. Zdrojový kód je na GitHubu, dostupný pod licencí MIT.
Některým uživatelům Firefoxu se tento týden do Firefoxu nainstalovalo neznámé rozšíření Looking Glass 1.0.3 (png). Ve fórů Mozilly se řešilo, zda se nejedná o malware. Mozilla později informovala, že se jednalo o reklamu na seriál Mr. Robot. Řadě uživatelů Firefoxu se jednání Mozilly vůbec nelíbilo. Mozilla proto automatickou instalaci doplňku ukončila [Hacker News, reddit].
Tiskni
Sdílej:
Je viacej veci ktore sa mi nezdaju na novom FF. Vedel by mi niekto vysvetlit toto?
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=77597.0
Dokonca po otvoreni FF sa mi uz pristupovalo aj na stranky ktore nemam vobec v zalozkach.(napr. tatrabanka)
Vážený uživateli prohlížeče Firefox,
Jste dnešním šťastným návštěvníkem pro datum: 17.prosince 2017
Dokončete prosím tento krátký dotazník a jako “Poděkování” vám poskytneme šanci na výhru Apple iPhone X!
Před pár dny jsem zadával platební příkaz do internetbankingu a najednou se objevil message box, který zněl nějak jako "Vážený kliente. Právě jste zadal číslo účtu společnosti XY u jiné banky. Nechcete ho změnit na číslu účtu u naší banky, aby platba proběhla rychleji?"
Nejspíš šlo o poněkud nedomyšlenou iniciativu banky a předpokládám, že ten, kdo to vymyslel, to opravdu myslel dobře a vůbec mu nedošlo, jak strašidelně taková výzva vypadá pro přiměřeně paranoidního jedince. Ale kdyby takový "hijacking" prováděl prohlížeč, jak bych to vlastně poznal?
Šlo o společnost (konkrétně ČEZ Distrubice (nebo jak se to přesně jmenuje)), která má víc účtů u různých bank a platby od zákazníků přijímá na všech. Já jsem zadal číslo (u jiné banky než mojí), které bylo na faktuře, a internetbanking mne upozornil, že mají účet i u nich a navrhla, jestli to nechci poslat na něj.
Vzhledem k tomu, že na faktuře bylo jen jedno číslo účtu (někdy jich je tam víc), tak jsem to neudělal, protože se nechci pak s dodavatelem elektřiny dohadovat, že tu platbu nemůžou najít. (A proto jsem taky nezjišťoval, jestli je to číslo opravdu jejich a je určené pro platby zákazníků.)
ČEZ Distrubice
Eh… Distribuce. :-) (Mně se tam pořád něco nezdálo, ale dokud jsem to neodeslal, nevšiml jsem si co.)
Tohle snad nemyslí vážně ?
Vážený uživateli prohlížeče Firefox,
Jste dnešním šťastným návštěvníkem pro datum: 17.prosince 2017
Dokončete prosím tento krátký dotazník a jako “Poděkování” vám poskytneme šanci na výhru Apple iPhone X!
Tohle se mne stalo asi dva mesice zpet na nekolika pocitadlech s FF, detekovalo to providera, prohlizec a nabizelo podobny shit. Nakonec jsem nasel nejake susenky, ktere FF nasbiral na pravdepodobne hijacknutych zpravodajskych strankam (napriklad novinky nebo tyden), po vycisteni to prestalo.
We build products like Firefox to give people more control over their lives online.To by tedy chtělo poupravit: We build products like Firefox to give other people more control over your browser.