Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
Ars Technica shrnuje sérii rezignací a vyloučení z Perl Foundation zastřešující vývoj a údržbu jazyka Perl. O dílčích případech psal také The Register ([1], [2], [3], [4]). Jedná se o různé případy osobních konfliktů, explicitního rasismu, vyhoření či nefunkčnosti týmu pro komunitní záležitosti.
Tiskni
Sdílej:
n-word
sou tak předpokakaný že se to slovíčko jakoby bojej i napsat a eště to rožšmouhovatěli v printscreenu hele a já teďko vubec nevim cožeto jakože ten pán řek tak děsně hroznýho že musel jít dopryč :D
protože si levičáci myslej že sou černoši jakoby něco míň než normální slušný lidi aže černoši potřebujou jejich vochranu :O :D :D ;D
Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozýváJenže on to není ten samý les, tady se huláká na mýtinu. Nadávat "negrům" kvůli SJW je tak primitivní, že se to může líbit fakt jen podtržítkům a grétě.
Navíc říct někomu, ať si najde práci, bych snad ani nepovažoval za nadávání...Ježiš tyhle racionalizace, jak on to vlastně myslel dobře, protože chtěl nulovou nezaměstnanost.
Get a job nigger
ttssss to jakoby neni žádnej rasizmuz radit černochoj by si jako našel ňákou poctivou práci a líp se zaintegroval do lický společnosti. to je spíš víc antirasizmuz si myslim :D ;D
A potom se bulí, že není třeba CoC
clash of clans?? :O :O
Stezuje se britsky dirigent americkymu. - Pry ze jsme rasisti a to pritom mam v orchestru 8 cernochu! Kolikpak je mate vy? - A vite, ze ani nevim?