Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Soudní dvůr Evropské unie rozhodl (tisková zpráva) ve věci C-160/15: Umístění hypertextového odkazu na jedné internetové stránce na díla chráněná autorským právem a zveřejněná bez souhlasu autora na jiné internetové stránce nepředstavuje "sdělování veřejnosti", pokud osoba, která tento odkaz umisťuje, tak nečiní za účelem dosažení zisku a neví o protiprávní povaze zveřejnění těchto děl.
Tiskni
Sdílej:
A z druhe strany na bulvaru: https://www.novinky.cz/internet-a-pc/414211-jen-zverejneni-odkazu-uz-porusuje-autorska-prava-rozhodl-soud-playboy-vyhral-vlekly-spor.html
Soudy nemusi prokazovat nic.Soudy musí prokazovat, že rozhodly na základě práva.
Dílo se rozmnožuje […] ve formě elektronické zahrnující vyjádření analogové i digitální.
smlouvě musí rozumět obě stranyProč někdo uzavírá smlouvu v jazyce, kterému nerozumí?
Když si například na stránky pustíte nějaký reklamní systém (klidně i jen formou výměny bannerů, což je v podstatě barter), tak je z toho rázem "komerční stránka" (přestože zisk z toho je minimální nebo žádný) a rázem je důkazní břemeno na vásNemusí. Stejně jako pokud párkrát za rok vyrobím nějakou elektroniku a nechám si za to zaplatit, tak to není kvalifikováno jako souvislá činnost za účelem zisku (právnická definice komerčnosti), ani reklama na stránce není sama o sobě rozhodujícím znakem komerčnosti. Záleží, jak souvislou činnost tam vyvíjíte, kolik vám to vynáší a taky třeba to, jestli jste firma nebo soukromá osoba.
a přitom ani nevíte, kam ty linky z vašich stránek budou směřovat a jaký obsah tam je, natož abyste byl schopen ten obsah nějak ovlivnitCož nemusíte být schopen. Bere se v úvahu i kontext toho odkazu. Pokud ale uděláte odkaz s titulkem „fotky z nového Playboye“, asi těžko vám soud uvěří tvrzení, že při publikaci (kdy jste to měl ověřit) tam byla instalačka Linuxu.