Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Firma Silicon Graphics dnes oznámila, že byla koupena firmou Rackable Systems, dodavatelem komplexních integrovaných systémů.
Tiskni
Sdílej:
Prosil bych o minutu ticha pro Silicon Graphics...
Je to ukázka toho, že nestačí být higt-tech, což SGI určitě bylo, ale že hlavní je to umět prodat a vydělat si na sebe a tohle SGI totálně nezvládlo.
Šéfové SGI by zasloužili nakopat do pr... posledních cca 5 let se SGI vytrvale potácelo nad propastí a přitom zvladli vyvinout takovou superpočítačovou nádheru jako je Altix ICE...
Připojuji se k minutě ticha ...
SGI mělo celkem hodně drsnou obchodní politiku a bylo celkem hodně drahé. Spousta institucí raději šla k HP nebo k DELLu. Bohužel česká pobočka na tom byla stejně. Bohužel co se dá dělat .... , ale myslím, že spojení s Rackable je zachrání. Jen by mně zajímalo kdo bude přebírat grafické stanice a HW co SGI dělalo...
Když se podíváte podrobněji na to, co děla Rackable a jaké má zákazníky, tak v tomhle bude produktové portfolio SGI hrát druhé housle. HPC v podani SGI (hlavne cenove) totiz neni dnes dlouhodobe zivotaschopné (viz. např. CRAY). Podle mne dostane nova "SGI divize" v ramci Rackable posledni malou sanci ukazat, ze to zvládnou do konce tohoto roku a když to nezvládnou, tak to celé pomalu vyšumí do ztracena... a po SGI uz nikdo ani nehlesne ... jenom ti chudac co do toho investovali miliony dolarů se budou s Rackable dohadovat o support ...
Jen by mně zajímalo kdo bude přebírat grafické stanice a HW co SGI dělalo...
Jaké grafické stanice? S tím už je konec dávno... Od konce roku 2006 je nedělají (paradoxně nejdřív skončily Prismy deskside s procesory Itanium a až pak platforma MIPS/IRIX).