Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Skype začal verzí 5.5 pro Windows používat pro volání mezi účastníky i v rámci skupin kodek VP8. John Luther, produktový manažer projektu WebM, na blogu vyjádřil potěšení z toho, že díky společnosti Skype, která byla jedním z prvních zastánců svobodného kodeku VP8, budou mít miliony uživatelů možnost poznat vynikající kvalitu a výkon VP8.
Tiskni
Sdílej:
kodek VP8
In addition to being a great codec for web video, VP8 performs exceptionally well in real-time applications like SkypeHrabe mi? Vždyť jediný momentálně existující kodek pro VP8 se jmenuje libvpx.
Niekde som cital ze sa MS podarilo zozbierat patenty proti webm, resp. VP8.Microsoftu ne, to se podařilo MPEG LA konzorciu (jehož je Microsoft jedním z členů)
vim ~/.emacs
Opravdu to začalo chodit. Super.
Mimochodem musel jsem tam instalovat verzi 5.1, ale nikde se nedala zakázat automatická aktulizace a vždy se to po nějaké době přeinstalovalo na poslední.