Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Nové verze webových prohlížečů Firefox a Chrome byly vydávány každých 6 týdnů. Vývojářům Firefoxu se nelíbilo, že Chrome bude mít vždy větší číslo verze, proto se rozhodli vydávat nové verze Firefoxu každé 4 týdny. Aktuální stav: Firefox 86 byl vydán v 8. týdnu a Chrome 89 v 9 týdnu letošního roku. V kterém týdnu bude mít Firefox větší číslo verze než Chrome?
Pokud vám vyšlo, že Firefox 95 vyjde v 44. týdnu a Chrome 95 až v 45. týdnu, umíte matematiku. Vše je ale jinak. Vývojáři Chrome oznámili, že od verze 94 budou nové verze Chrome vydávat také každé 4 týdny. Chrome 95 tak vyjde již v 42. týdnu. Co na to vývojáři Firefoxu?
Tiskni
Sdílej:
MozillaFirefox-$(date +%s).0.x86_64.rpm
Vývojářům Firefoxu se nelíbilo, že Chrome bude mít vždy větší číslo verze, proto se rozhodli vydávat nové verze Firefoxu každé 4 týdny.Tak k tomuto by som rad videl zdroj. Skracovanie release cyklu je uplne normalna vec, neviem preco si k tomu musime vymyslat nejake detinske dovody.
Proto se mají verzovat jednotlivá API. U jednodušších programů můžeš verzovat celek jedním číslem. Ale pokud máš např. jedno API pro moduly a jiné pro něco jiného, tak dává smysl je sémanticky verzovat nezávisle na sobě a tím signalizovat, které rozhraní si rozbil a které zůstalo zpětně kompatibilní.
že tam nikdy není ani krutopřísná nová featura... až na ten detail, že tam občas je, jako například rozbití nějakého typu doplňků apod.
Pokud je pro tebe zásadní změna odstranění něčeho 2 roky po oznámení, tak mám pro tebe smutnou zprávu - dneska se prostě nevyvíjí tak jako v 90. letech.to jako že si užnemám tisknout zdrojáčky na jehličkový tiskárně? :o no fakt mi ale přijde lepší dělat některý věci jakože postaru třeba ty čísla v těch verzích přínos je asi jako když soubor pojmenuješ *.pdf a uvnitř je fakt PDF a ne třeba JPEG i když by to i s blbou příponou fungovalo taky
...lepší dělat některý věci jakože postaru třeba ty čísla v těch verzíchJenže co když se postaru už nevyvíjí ten projekt? Pokud i ta nejzásadnější změna nastane skoro každý měsíc (třeba změna API), tak jaký má smysl řešit, jestli náhodou tenhle měsíc k tomu nedošlo? Nebo posoudit, jestli je to změna velká či malá (což je subjektivní, takže by to bylo stejně k prdu). Co sleduju chrome, tak bych těžko hledal verzi, kde se nezměnilo něco pro vývojáře. To samé linux, tam je explicitně dáno, že major se zvedá když je minor dost velký. To samé třeba Visual Studio. Tam sice dokonce udržují "rok x.y.z", ale i nejmenší upgrade po pár dnech rozbíjí kompilaci. Jako vývojář se prostě pokaždý musím podívat co se změnilo a tedy by mi bylo úplně jedno, kdyby zavedli jen jedno číslo. Takže mě by opravdu zajímal mentální proces vývojáře, kterému by pomohlo, kdyby místo jednoduchého verzování měl u prohlížeče semver. Co by udělal jinak, pokud místo upgrade 82->83 má 14.8.94 -> 14.8.95 (s tím, že se tam mohlo stát cokoli)?
Skracovanie release cyklu je uplne normalna vecSprávně, je čas zkracování.