Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.
Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.
Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.
… více »Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.
Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.
Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.
V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.
Příspěvek na blogu Raspberry Pi informuje, že Steam Link běží už i na Raspberry Pi 5. Nejnovější verze podporuje H.264 (1080p s 144 FPS) i HEVC (4K s 60 FPS a 1080p s 240 FPS).
Tiskni
Sdílej:
neplatit, odstrihnout a mit nelegalne (sle SAP, dle Evropske leg. jen nemeli support) aspon v archivu a uz pouzivat neco jineho ... a tlak byl takovy, ze SAP zacal krachovat a nakonec zlevnili i o nekolik radu dolu, aby jim neuteklo 100% zakaniku
Zde zdrazi a lidi nezplati, v CR se najde nekdo, kdo by to vymahal, ale na zapade se smlouva ukoncuje nezaplacenim
a nikdo nesmi nic vymahat
oni mi reknou, ze nebylo zplaceno a proto to rusi a ze kdyz zaplatim, tak mi to znova daji ...
a nikdo nesmi nic vymahat" - nevim o kterem zapade mluvis, ale v naproste vetsine pripadu si firma umi spocitat ze je nerentabilni po tobe vymahat $5 dolaru za ukoncenou sluzbu. Kdyby chteli vymahat tak samozrejme muzou, ale soudni poplatky jsou vyssi nez tech $5 (mluvim o US). Vymahat neco se vyplati kdyz ti nekdo dluzi par desitek tisicu $ jinak je to zbytecna ztrata casu a penez.
mi udelali to same, dosla kreditka, firma to nepdlouzila a nemuseli jsme to svinstvo v Azure mazat, jen jsme jim odsouhlasili, ze uz nechceme pokracovat a maji to vse smazat. Tam se akorat plati az po, takze az nam to ukoncili a vse smazali, tak pak jsme dorovnali ucet a bylo vse ukonceno. Pokud by v tom pokracovali, tak nic nevysoudi.
- btw. clovek ma v takovy okamzik narok si to cracknout
- doba lite nic moc neumela a byla zdarma.
No ale nakonec vratili moznost si rpodukt koupit zase na 12 mesicu, ale mi rekli, ze mam jit dopyce, ze novou verzi nedostanu, proze ji moc vylepsili a tak si ji mam koupit a zde mi davaji 40% slevu na nakup jako omluvu
... aha, kdyz jsem kupoval novou, tak mi dali 60% slevu ... no ja se s nima moc nebvil, vzal jsme si posledni vertzi, na kterou sjme mel dle smlouvy NAROK, novou smlovu jsme jim logicny nakupem neodsouhlasil
tedy jsme nesouhlasil ani se zkracenim mich prav
a vertzi na kteropu jsme mel dle platbou podesanou smlouvou narok jsem si proste crackl a nasr***
No kdyby mi to stremovali, tak me proste zrusi
--- a vsadim boty, ze kdyz prerusite platby, tak vam vse smazou a to i predmety a jine koupene veci ve hrach
)... treba ve WOT zdarma maji lidi uplne bezne 60.000 kc v premiovych tancich a v goldech co tam nasypali
A korporace se s tim neserou, treba byla doba, kdyz jste si uzvareli pojisteni na auto a cena vam zustala takova, jaka je, dneska ? - pojistovna rekne ty curaku jdi dopyce, zvyseli se nam naklady + 2.000 kc a ta mana ... a co energie ? - mas nasmlopuvanou cenu, kdyz klesne, tak mas smulu, ale beda kdyz stoupne, tak to hned, cena stoupla, zvysujeme a jinak odejdi ... btw kdyz tohle zkusili v Rakousku, tak ODBORY !!! zastupujici spotrebuitele podali zaloby a treba mi zase slebvnili internet a vsechny sluzby i za elektrinu platim o 10 euro mesicne mene nez predtim ... tak mi ty kurvy aspon nechteji prat SEPA patby, nastavim ji a oni ji zase zrusi
... pisu si s nimi, uz jste komunikovali s debilem, co pise upl;ne kokotiny -- uz jsme jim rekl, ze me to nezjiam, ze chci 2 cisla - pry mam bboui nabku ... rikam ma skvelou banku, co mi lzou, zde maji v nemcine co po nichc hci a maji u tech svojich nymlich to same, krom toho vidim, ze se o stacenmi pokusili, ale odmitali mi dat cim se autentifikuji, ja to zjistim, az to udelaji, pak to muzu nastavit, ale to oni to zrusi
... a tak jim davam trvaly prikaz a nechavam je genrovat dopisy ... kdyz je to bavi curaky ... asi mam nejaky mega levny tarif a chteli by se toho zbavit, ale nejde to udelat legalne