Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Stránky projektu Linux Mint byly napadeny. Neznámá skupina útočníků podvrhla ISO soubory. Uživatelé, kteří si stáhli Linux Mint 20. února, jsou vyzváni k přeinstalaci.
Tiskni
Sdílej:
ale napsat je tak, aby byli koukatelný, a odkazově funkční, to už skoro nikdo neumí, nebo se s tím nechce dělat.Vždyť je to triviální změna, stačí HTML vygenerovat předem namísto on-the-fly.
Nestačí něco simple https://github.com/ilosuna/phpsqlitecms ?
prístup k databáze bol chybou jazyka.Pokud jsou nedílnou součástí projektu daného jazyka i bindingy na připojení k databázi, pak lze samozřejmě hodnotit i to. Zrovna skládání SQL dotazů je docela náchylné na problémy a bindingy se můžou v náchylnosti na SQL injection dost lišit.
slabé heslá, alebo spôsob prihlasovaniaTo zase může souviset s dostupností lepších způsobů a taky s příklady v dokumentaci.
a nikto to napríklad u C neprikladá jazykuTo není pravda. Hodně lidí z tohoto titulu C kritizuje. A docela dost se aktivně věnuje hledání/vývoji jazyka, který by byl z hlediska bezpečnosti bufferů vhodnější. A mají svým způsobem pravdu, C není na tyto problémy o moc míň náchylné než assembly.
Pokud jsou nedílnou součástí projektu daného jazyka i bindingy na připojení k databázi, pak lze samozřejmě hodnotit i to. Zrovna skládání SQL dotazů je docela náchylné na problémy a bindingy se můžou v náchylnosti na SQL injection dost lišit.
K tomu PHP může přispívat svojí slabou typovostí1 – programátor si třeba řekne: „vždyť $id je přece číslo, tak co bych ho k tomu SELECTu nepřilepil“, ale už mu nedojde, že do proměnné $id (kde by člověk normálně číslo čekal) mu uživatel může podstrčit cokoli, třeba text s apostrofy a středníky. Zrovna tohle je věc, která by se v silně typovaném jazyce nestala, protože tam by id bylo třeba int nebo long a nic zákeřného by z něj přijít nemohlo.2
A na obranu PHP musím říct, že o SQL injection a parametrizovaných dotazech jsem se dozvěděl právě při učení se PHP.
[1] v tom ale není samo a jiné jazyky s podobným vztahem k datovým typům jsou tu naopak oblíbené…
[2] občas pak takové lepení může dávat smysl, když má člověk jistotu, že tam bude vždy číslo, ale i tak se většinou použijí spíš parametrizované dotazy
Bolo by zaujímavé tento princíp z IT preniesť do reálneho života.
Naša letecká spoločnosť využíva lietadlo s dierou v trupe na mieste 42. Spločnosť neručí za vypadnutých pasažierov. Feature je zdokumentovaná a každý si ju môže vygoogliť, stačí pri nákupe letenky zahlásiť, že nechcete sedieť na mieste 42.
wc()
, ale tam je díra, která tě po otevření dveří vycucne ven. Pak je tam real_WC()
, které je dobré, dokud nespláchneš, pak tě vycucne ven. No a pak je tam wcReal()
, které funguje, nevycucává lidi, ale je tam páka, která otevírá dveře nákladového prostoru. Tahle featura je dobře zdokumentovaná, i s příkladem použití.
Pokud jsou nedílnou součástí projektu daného jazyka i bindingy na připojení k databázi, pak lze samozřejmě hodnotit i to. Zrovna skládání SQL dotazů je docela náchylné na problémy a bindingy se můžou v náchylnosti na SQL injection dost lišit.Ale v PHP jsou už dost dlouho, podle mě tak 10 let, normální parametrizované dotazy, přesně jako v ostatních jazycích.
To zase může souviset s dostupností lepších způsobů a taky s příklady v dokumentaci.To jo, ale to nemá asi žádný jazyk, a i kdyby, tak to stejně nepodporují prohlížeče…
Správny odkaz je toto.
Zase wordpress, já to říkal posledně a pak mě kamenujete, ale prostě s*át na ty šmejdský CMS. Lidi jsou dnes líní udělat si pořádnou statickou webovku.+1
Hackers made a modified Linux Mint ISO, with a backdoor in it, and managed to hack our website to point to it.
Smutné na tom je, že autoři Mintu v oznámení nazávají ty útočníky „hackery“.
linuxmint-17.3-cinnamon-64bit.iso Sobota, 28. listopad 2015 v 19:18:19
e71a2aad8b58605e906dbea444dc4983