Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
V San Francisku na konferenci WWDC 2015 (Apple Worldwide Developers Conference) bylo oznámeno, že programovací jazyk Swift (Wikipedia) bude ještě letos open source a podporován také na Linuxu.
Tiskni
Sdílej:
Source code will include the Swift compiler and standard library.– https://developer.apple.com/swift/blog/?id=29
Já jsem jen rád, že to nejsou známé zpěvačky.
Kde sa pouziva Go ? ... Java nie je dost cool.Tady bych nesouhlasil. Go ma sve vyhody (CSP model a built-in channels) a hlavne podstatne jednodussi deployment. Mate jednu binarku, kde je vse potrebne staticky slinkovane, a jsou tam jen dve zavislosti: (a) architektura - amd64, arm ... (b) par kernel system calls - Linux, FreeBSD ... . Architektura je roky stabilni, stejne jako systemove cally a pak neni co resit.
- ano, dle mnohych prekonany svet.O to bych se nebal, podstata SW je takova ze stabilni, podporovane a integrovane distro bude potreba.
http://talks.golang.org/2015/gogo.slideAs of the 1.5 release of Go, the entire system is now written in Go.
(And a little assembler.)C is gone.
Side note:
gccgo
is still going strong.
This talk is about the original compiler,gc
.
V podstate desktop aplikacie su mrtve (az na velke molochy typu Adobe suite), herne enginy a podobne. Nie je to proste rentabilne.Rozhodně ještě započítejte vědecký/výpočetní (dobře, řekněme že clusterové věci nejsou "desktop") soft, toho není málo.
Je to produkcni jazyk, nikoliv research vec, takze pokud voli konzervativni pristup a sazeji na overene postupy, a je to jen dobre.Není třeba sázet výhradně na ověřené postupy. Například F# přišel s typovými poskytovateli a ukázalo se, že to byl dobrý tah. Pokud si autoři jazyka nejsou jisti, zda je daná vlastnost dobrá, mohou ji přidat jako experimentální – vlastnost bude standardně vypnuta a uživatel ji může zapnout a použít na vlastní nebezpečí. Takhle je Swift jen osekaná verze F# s trochu jinou syntaxí, která IMO vznikla jen proto, aby měl Apple vlastní jazyk.
Takhle je Swift jen osekaná verze F# s trochu jinou syntaxí,A F# zase "vykradal" Ocaml, ktera ...
která IMO vznikla jen proto, aby měl Apple vlastní jazyk.Mozna. Spise to vypada, ze prisla doba kdy stavaji mainstreamove jazyky z nejakych duvodu nevyhovuji soucasne situaci, hleda se nahrada a kdo prijde s necim pouzitelnym, bude mit vyhodu. A megamolosi jako Google/Apple/Microsoft maji prirozenou vyhodu a silu neco tlacit.
Problem je v tom, ze se take casto po letech ukaze, ze to nebyl az tak dobry napadTo je pravda, ale to se může stát kdykoliv. Například někdo si myslí, že dědičnost s otevřenou rekurzí (metoda předka může zavolat metodu potomka) je špatná věc.
A F# zase "vykradal" Ocaml, ktera ...Ano, jenže F# není a ani nebyl jen osekaná verze OCamlu. F# měl navíc například overloading, active patterns, computation expressions, jednotky míry, hodnotové typy, reflexi, snazší binding C knihoven.